Influencerka próbowała wyłudzić obiad za polecenie restauracji. Właściciel ją zagiął

influencerka próbowała wyłudzić obiad

Influencerka próbowała wyłudzić obiad za polecenie restauracji. Takie zjawisko znane jest nie od dziś – osoby posiadające sporą liczbę obserwujących użytkowników w serwisie Instagram, często próbują tego typu zagrań. Wielu restauratorów przystaje na tego typu propozycje, jednakże znajdują się też tacy, który nie uznają takiego zachowania. Tym razem pewien właściciel greckiej restauracji wpadł na ciekawszy pomysł. Zamiast darmowego obiadu, młodej dziewczynie zaproponował włączenie się do akcji pomocy ubogim. Jak można się domyślić – w tym momencie zapał influencerów bardzo szybko gaśnie. O wszystkim mężczyzna opowiedział w swoich mediach społecznościowych.

Influencerka próbowała wyłudzić obiad w zamian za polecenie greckiej restauracji

Restauratorzy po raz kolejny muszą zmagać się z plagą „wpływowych” osób w serwisie Instagram, które w zamian za swoją „sławę” próbują zjeść u nich darmowe posiłki. Rok temu o podobnej sytuacji głośno było nawet w Polsce. Tym razem trend dotarł już nawet do Grecji.

O co chodzi w omawianym działaniu influencerów? Mowa rzecz jasna o osobach, które na Instagramie mają zgromadzoną sporą rzeszę obserwujących użytkowników. Dzięki temu, że docierają swoimi zasięgami do wielu odbiorców, proponują oni restauratorom oznaczenie ich lokalu na swoim zdjęciu, w zamian za darmowy posiłek. I choć niektórzy na taki układ się zgadzają, tym razem było zupełnie inaczej.

Cała akcja miała miejsce w Grecji, a wszystko dokładnie opisał portal polsatnews.pl. Właśnie tam, jeden z restauratorów otrzymał propozycję oznaczenia lokalu na zdjęciu właśnie za darmowy obiad. Mężczyzna na to nie przystał, ale zaproponował inny rodzaj układu – w nim pomoc uzyskałaby osoba potrzebująca. Po tej wiadomości influencerka zapadła się pod ziemię.

ZOBACZ TAKŻE: KOMBAJN PO RAZ KOLEJNY KOSIŁ ZBOŻE WŚRÓD NOWEGO OSIEDLA W POLSCE! COROCZNY ZWYCZAJ ZNÓW ZACHWYCIŁ OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW

Restaurator zaproponował influencerce pomoc potrzebującym zamiast darmowego obiadu. Odpowiedzi brak

Na wiadomość od instagramerki, właściciel lokalu zareagował w bardzo interesujący sposób. Zaproponował bowiem, że może pójść na układ i wręczyć darmowy posiłek za oznaczenie jego lokalu – ale osobie ubogiej, głodnej i potrzebującej. To sprawiło, że zapał influencerki wyraźnie zmalał.

Mało tego – według restauratora, podobnych wiadomości od „znanych” w sieci osób dostaje bardzo dużo. Jego odpowiedź zawsze jest taka sama, ale rzadko kiedy ktoś zgadza się na taki układ. Po odpowiedzi, że restauracja w zamian za oznaczenie w mediach społecznościowych, darmowy posiłek wręczy potrzebującym – influencerzy zwykle przepadają, już nie odpisują lub wręcz kasują swoje poprzednie wiadomości.

Całą historię mężczyzna opisał na swoim Twitterze. Niezwykle przykra jest puenta, którą na język polski przetłumaczył portal polsatnews.pl. Cytujemy to poniżej:

Nikt nie zgodził się przyjść pod tymi warunkami. Nikt nie chciał zapłacić za swoje jedzenie, nawet jeśli potem zaoferuję darmowe jedzenie potrzebującym. Zwykle nawet nie odpowiadali. Niektórzy nawet usuwają swoją oryginalną wiadomość.

To niestety pokazuje, czym tak naprawdę kierują się niektórzy instagramerzy.

źródło: Twitter, polsatnews.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.