Na wesele w masce i bez obecności seniorów? Wytyczne mają wejść w życie lada dzień

na wesele w masce

Na wesele w masce i bez obecności seniorów? Właśnie takie mają być główne punkty obostrzeń dotyczące wesel, które na dniach mają wejść w życie. To jednak prawdopodobnie nie będzie koniec zmian. Wszystko przez fakt, że w ostatnim czasie wiele wesel stało się ogniskami zakażeń wirusem. Kontrolowana także będzie ilość gości, a nie wyklucza się, że ona także zostanie znacząco ograniczona. O wszystkim na łamach „Rzeczpospolitej” mówiła wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk. Jej słowa przytoczył także portal RMF24.pl.

Na wesele w masce i bez obecności seniorów? Nowe wytyczne w życie wejdą najprawdopodobniej na dniach

Ostatni czas to wyraźny wzrost zakażeń koronawirusem nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Być może wpływ na to miało poluzowanie obostrzeń w większości krajów. Niestety, teraz wiele z nich musi wracać do standardów sprzed kilku miesięcy. To samo tyczy się naszego kraju, a dużą uwagę przykuwa się do wesel, na których pojawia się dużo zakażeń wirusem.

Polski rząd obmyśla, co należałoby zrobić, aby wesela stały się bardziej bezpieczne, ale jednocześnie komfortowe. O wszystkim na łamach „Rzeczpospolitej” mówiła wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk. Według niej, na dniach powinny pojawić się nowe wytyczne dotyczące wesel. Wszystko konsultowane było z przedstawicielami branży weselnej. Wielce prawdopodobne, że na weselach zabraknie seniorów, a goście będą bawić się w maseczkach.

ZOBACZ TAKŻE: INFLUENCERKA CHCIAŁA DARMOWY OBIAD W ZAMIAN ZA POLECENIE RESTAURACJI. WŁAŚCICIEL LOKALU JĄ ZAGIĄŁ

Rząd ograniczy liczbę osób bawiących się na weselach?

Jak się okazuje, nakaz noszenia maseczek oraz brak obecności seniorów na weselach, to nie jedyne spodziewane ograniczenia. Istnieje bowiem możliwość, że poza tym, rząd ograniczy liczbę osób bawiących się na przyjęciach. To także znacznie miałoby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Ale czy rzeczywiście do tego dojdzie? Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach.

Portal RMF24.pl przytacza słowa wiceminister rozwoju, Olgi Semeniuk. Cytujemy je poniżej:

Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.