Tak wyglądała fala uderzeniowa po wybuchu w Bejrucie – nowe wideo

tak wyglądała fala uderzeniowa

Tak wyglądała fala uderzeniowa po wybuchu w Bejrucie – w sieci pojawiło się kolejne już wideo z dramatycznego zajścia, o którym mówi cały świat. Tym razem jednak skupiono się na nim na czymś innym. Pochodzi ono z kamery monitoringu i nie prezentuje samej eksplozji, a moment nadejścia fali uderzeniowej w oddalone dość znacznie witryny sklepowe. To obrazuje, skąd tak potężne zniszczenia w niemal całym mieście. Wideo w portalu Facebook umieścił znany i ceniony profil – KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe.

Tragedia w Bejrucie – nowy bilans zdarzenia, tysiące ludzi bez dachu nad głową. Do Libanu lecą polscy ratownicy

Tragedia w Bejrucie to temat numer jeden światowych mediów. Już teraz można oszacować wstępny bilans dramatu, jednak co jakiś czas pojawiają się nowe informacje o ewentualnych ofiarach i osobach zaginionych prawdopodobnie pod gruzami miasta.

Na ten moment szacuje się, że śmierć poniosło ponad 100 osób, blisko 4 tysiące osób zostało rannych, natomiast nawet 300 tysięcy osób może być pozbawionych dachu nad głową. Te informacje przytacza portal RMF24.pl.

Co interesujące, do pomocy libańskim służbom ruszają polscy ratownicy. O wszystkim poinformował polski MSZ, a konkretniej jego wiceszef – Paweł Jabłoński. Do Bejrutu udadzą się aż 54 osoby. To aż 11 medyków, 43 ratowników oraz 4 psy tropiące, mające szukać ewentualnych osób uwięzionych pod gruzami.

ZOBACZ TAKŻE: KRYTYCZNY STAN 15-LATKI ZAATAKOWANEJ PRZEZ DWA PITBULLE. PSY UŚPIONO, WŁAŚCICIELKA AGRESYWNYCH ZWIERZĄT W RĘKACH POLICJI

Tak wyglądała fala uderzeniowa – kamery z monitoringu uchwyciły witryny sklepowe. Na sekundy przed dotarciem fali, w sklepach zgasły światła

W sieci dosłownie roi się od przeróżnych nagrań z wczorajszej tragedii. Jednakże, jedno zdecydowanie różni się od reszty. Jego głównym punktem nie jest sam wybuch, a nadejście potężnej fali uderzeniowej.

Wszystko zarejestrowała kamera z monitoringu. Komentujący zwracają uwagę na fakt, że tuż przed nadejściem fali, w sklepach zgasły światła. Wygląda to naprawdę przerażająco. Wideo w portalu Facebook zamieszczono na profilu KIKŚ – Konflikty i katastrofy światowe. Mianowicie, wszystko można zobaczyć poniżej:

źródło: Twitter, RMF24.pl, Facebook – KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.