Ile zarabiają członkowie komisji ds. pedofilii? Ta kwota może was zaskoczyć!

Ile zarabiają członkowie komisji ds. pedofilii

Posłowie Koalicji Obywatelskiej, a dokładnie Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Piekarska i Dariusz Joński przeprowadzili kontrolę poselską komisji ds. pedofilii. W efekcie ujawniono nie tylko zarobki członków komisji, ale również ilość spraw, którymi się zajęto, a także ilość zgłoszeń dotyczących nadużyć ze strony duchownych. Ile zarabiają członkowie komisji ds. pedofilii?

Kontrola poselska komisji ds. pedofilii

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie problem pedofilii jest coraz bardziej zauważany, a ofiary częściej zabierają głos w sprawie. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Katarzyna Piekarska i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej przeprowadzili kontrolę poselską komisji ds. pedofilii. Okazuje się, że do 9 marca komisja zajęła się 190 sprawami, natomiast 176 to liczba zgłoszeń, dotycząca podejrzenia popełnienia przestępstwa seksualnego na małoletnim. Ponadto, do komisji wpłynęło także 34 zgłoszeń o niezawiadomieniu służb podczas podejrzenia popełnienia przestępstwa. To jednak nie koniec. Z kontroli poselskiej dowiadujemy się także o 53 sprawach dotyczących nadużyć ze strony duchownych. Komisja przekazała 81 zgłoszeń do prokuratury. Pojawiło się również pytanie, ile zarabiają członkowie komisji ds. pedofilii.

ZOBACZ TAKŻE: OJCIEC TADEUSZ RYDZYK JEDNYM Z NAJBOGATSZYCH POLAKÓW! ILE ZARABIA ZNANY DUCHOWNY?

Ile zarabiają członkowie komisji ds. pedofilii?

Podczas kontroli zapytano także o zarobki członków komisji. Warto podkreślić, że wynikają one z rozporządzenia prezydenta z 25 stycznia 2002 r. o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Okazuje się, że pensja członków wynosi 10 915,60 zł brutto miesięcznie, czyli 7786,36 zł netto.

Warto dodać, że podczas kontroli wyszło na jaw, iż komisja nie wydała postanowień o wpisie do rejestru pedofilów.

Zaniepokoiło nas to, że komisja nie skierowała żadnego wniosku do rejestru pedofilii, ale oni tłumaczą, że nie otrzymali po prostu żadnych informacji z prokuratury (…) Ustaliliśmy, że członkowie komisji wraz z przewodniczącym pojawią się 13 kwietnia na posiedzeniu naszego zespołu parlamentarnego, w celu przekazania informacji o działaniach komisji. Po dzisiejszej rozmowie zdecydowaliśmy się też zaprosić policję i prokuraturę, bo widzimy, że ze strony prokuratury działania nie są wystarczająco zdecydowane – skomentował sprawę Dariusz Joński.

 

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.