Nowe obostrzenia! Kolejne województwa w lockdownie, ponad 20 tysięcy zakażeń

majówka 2021 jakie obostrzenia

Nowe obostrzenia stały się faktem! Kolejne dwa województwa objęte zostały regionalnymi obostrzeniami, nazywanymi przez wielu regionalnym lockdownem. O wszystkim na konferencji prasowej o godzinie 14:00 mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Dzisiaj odnotowano także największą w trwającym roku ilość nowych zakażeń koronawirusem – potwierdzono ponad 20 tysięcy przypadków. Jest też sporo zgonów. Od kiedy zaczną obowiązywać nowe obostrzenia? Do kiedy potrwają? Szczegóły omawiamy poniżej.

Nowe obostrzenia! Kolejne dwa województwa w lockdownie, konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

A więc stało się – decyzja o kolejnych regionalnych obostrzeniach nastąpiła bardzo szybko. To pokłosie ostatnich dziennych raportów o nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Tylko dzisiaj było ich ponad 20 tysięcy, co jest największa wartością od początku trwającego roku.

Tym razem obostrzeniami objęto województwo lubuskie i mazowieckie. Obostrzenia w życie mają wejść już od poniedziałku 15 marca. Wszystko będzie wyglądać tak samo, jak w województwach warmińsko-mazurskim oraz pomorskim. Mianowicie: zamknięte zostaną galerie handlowe, muzea, teatry, baseny, infrastruktura sportowa czy choćby hotele. Dodatkowo nauka w klasach 1-3 przebiegać będzie w sposób hybrydowy.

Na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego pytano również o ewentualne ogólnopolskie obostrzenia, gdyż nieoficjalne doniesienia mówią, iż takie rozwiązanie także jest brane pod uwagę. Niedzielski to niejako potwierdził, taki scenariusz trzeba realnie brać pod uwagę. Być może będzie to nawet kolejny krok, biorąc pod uwagę stale pogarszającą się sytuację w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: SZCZEPIONKA ASTRA ZENECA ZAWIESZONA W PIERWSZYM KRAJU! CHODZI O NIEPOKOJĄCE PRZYPADKI ZAKRZEPÓW KRWI U OSÓB, KTÓRE ZASZCZEPIONY TYMŻE PREPARATEM. MOŻLIWE ZAWIESZENIA W KOLEJNYCH PAŃSTWACH

Dziś najwięcej zakażeń od początku trwającego roku. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia daje do myślenia

Tak jak wcześniej wspomniano, dzisiejszy raport Ministerstwa Zdrowia jest rekordowy – przedstawia bowiem największą ilość nowych zakażeń od początku trwającego roku.

Według oficjalnych danych – ostatnie 24 godziny przyniosły 21 045 nowych zakażeń, 375 zgonów oraz 8 635 wyzdrowiałych osób.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.