Szczepionka AstraZeneca zawieszona w pierwszym kraju! „Powodem zakrzepy krwi”

szczepionka astrazeneca zawieszona

Szczepionka AstraZeneca zawieszona w pierwszym kraju! Dokładniej chodzi o Danie, gdzie po zastosowaniu preparatu w kilkudziesięciu przypadkach zaobserwowano niepokojące skutki uboczne. O wszystkim pisze miejscowe Ministerstwo Zdrowia. Mając na myśli niepokojące skutki uboczne, konkretnie mowa o zakrzepach krwi u osób zaszczepionych. Jak na razie szczepienia preparatem produkowanym przez firmę AstraZeneca wstrzymano na przynajmniej dwa tygodnie.

Szczepionka AstraZeneca zawieszona w pierwszym kraju! „Powodem zakrzepy krwi”

Pierwszy kraj na świecie zawiesił szczepienia preparatem firmy AstraZeneca! Mianowicie, chodzi o Danię. Właśnie tam doszło do szeregu zdarzeń poszczepiennych, które zmusiły miejscowe Ministerstwo Zdrowia do podjęcia takiej a nie innej decyzji.

Mówiąc konkretniej, chodzi o przypadki zakrzepów krwi u zaszczepionych osób, które przyjęły preparat koncernu AstraZeneca. Takich przypadków było przynajmniej kilkadziesiąt. Portal polsatnews.pl podaje, że aktualnie wyszczególniono 22 przypadki zakrzepów. Na stronie przytaczana jest także wypowiedź Sorena Brostroma, dyrektora Duńskiego Urzędu Zdrowia, której fragmenty cytujemy poniżej:

Zarówno my, jak i Duńska Agencja Leków, musimy odpowiedzieć na raporty dotyczące możliwych poważnych skutków ubocznych i to zarówno z Danii, jak i z innych krajów.

ZOBACZ TAKŻE: GALERIA ZDJĘĆ W ROZMOWACH NA MESSENGERZE POWRÓCIŁA! UŻYTKOWNICY PO DŁUGIM BRAKU DOSTĘPU DO FUNKCJI, W KOŃCU MOGĄ ODETCHNĄĆ Z ULGĄ. JAK W NIĄ WEJŚĆ? CZY ZMIENIŁO SIĘ COŚ JESZCZE?

Szczepionka AstraZeneca zawieszona przynajmniej na dwa tygodnie

Reakcja Duńczyków okazała się bardzo szybka i zdecydowana – aktualnie poinformowano, że szczepienia preparatem AstraZeneca zawieszono przynajmniej na dwa tygodnie. Jak jednak łatwo się domyślić, producenci preparatu zapewniają, że jest on zupełnie bezpieczny. Powołują się oni przy tym na rygorystyczne kontrole, a przy okazji dodają, że:

Nie zostały potwierdzone żadne poważne zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką.

Co ciekawe, szczepienia jedną z partii preparatów od AstryZeneca wstrzymała też Austria. Tam było to wynikiem zgonu pewnej 49-latki oraz zatoru płucnego, który wystąpił u drugiej zaszczepionej. Co jednak warte zaznaczenia – polsatnews.pl informuje, że dowodów na bezpośrednich związek tychże przypadków ze szczepieniem brak. Mimo to podjęto taką a nie inną decyzję.

Do 9 marca szczepionkę AstraZeneca miało przyjąć 9 milionów osób. Potwierdzone przypadki wystąpienia zakrzepów zaistniały u 22 osób.

źródło: polsatnews.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.