Ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Ile pieniędzy

Ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? Już przed północą ogłoszono kwotę ponad 100 mln złotych, a dokładniej: „115 362 894 złotych. Dziękujemy! To Wasza zasługa” – poinformowała na swoim Twitterze fundacja. 

Sztaby WOŚP nie tylko w Polsce

W niedzielę, tuż przed północą ogłoszono ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To kwota ponad 100 mln złotych, a dokładniej 115 362 894 złotych. 

28. finał WOŚP odbywał się nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach, gdzie powołano sztaby wraz z wolontariuszami. Między innymi była to Anglia, Stany Zjednoczone, Niemcy, Holandia, Australia, Belgia i Australia. Warto dodać, że w tym ostatnim kraju WOŚP zbierała pieniądze na pomoc w walce z pożarami, które wybuchają tam od października zeszłego roku.

W niedzielę odbył się 28. finał WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach, a liczba wolontariuszy to około 120 tys. osób. Zebrane pieniądze mają być przekazane na „polepszenie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

ZOBACZ TAKŻE: UWAGA NA OSZUSTWA ZWIĄZANE Z WOŚP

28. finał WOŚP zakończył się tradycyjnym „światełkiem do nieba”. Rozpoczęło się ono w Gdańsku, później przeniosło się na pl. Bankowym w Warszawie. W Gdańsku miało charakter nieco inny, ponieważ poświęcono je zamordowanemu przed rokiem prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi.

Ponadto, wśród przedmiotów wystawionych na licytacje wspierające WOŚP były m.in. replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk, kolacja z Robertem Lewandowskim, sukienka od Roksany Węgiel, kolacja z Magdą Gessler czy kurtka w której Bogusław Linda wystąpił w filmie „Psy”. Można również licytować dary przekazane przez ambasadorów Chin, Francji, Irlandii, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii i Palestyny.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.