„Strzelnica w powiecie” nowym programem dofinansowanym przez MON

Strzelnica w powiecie

„Strzelnica w powiecie” to nowy projekt dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Jego celem jest  pobudzenie zainteresowań i pasji związanej ze strzelectwem sportowym. 10 jednostek samorządu terytorialnego, które wzięło udział w konkursie w ramach programu otrzyma w sumie ponad 14 mln złotych.

Modernizacja i budowa strzelnic

Ministerstwo Obrony Narodowej chce przeznaczyć 14 mln złotych na nowy projekt o nazwie „Strzelnica w powiecie”. 10 jednostek terytorialnych, które wzięło udział w konkursie otrzyma dofinansowanie na rozwój strzelectwa. Celem projektu jest budowa i remont strzelnic przez samorządy, a dodatkowo wzbudzenie zainteresowania i pasji do strzelectwa sportowego u dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest to również zachęta do służby w wojskach operacyjnych, wojskach obrony terytorialnej jak i rezerwie.

Mariusz Błaszczak – szef Ministerstwa Obrony Narodowej powiedział:

„Modernizacja i budowa strzelnic to ważny program, program, oczekiwany przez społeczeństwo. Celem jest zapewnienie Polakom możliwości doskonalenia umiejętności strzeleckich, jeżeli chodzi i sport, ale przede wszystkim chodzi o zdolności proobronne. Chodzi o to, żeby młodzi ludzie, studenci, ci wszyscy, którzy są zrzeszeni w organizacjach proobronnych, i rezerwiści, mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności.”

Przypomniał również, że celem, jaki sobie założył, jest liczebne zwiększenie armii, czemu służy kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Strzelnice mają służyć wzmocnieniu i rozbudowie umiejętności żołnierzy oraz wszystkich osób, które wstąpią to Wojska Polskiego.

ZOBACZ TAKŻE: 17-LATEK, KTÓRY OBRONIŁ MATKĘ I ZABIŁ OJCA WYSZEDŁ Z ARESZTU

Nawet 2 mln złotych dotacji dla jednego powiatu

Wojciech Skurkiewicz, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej zakomunikował, że jeden powiat może otrzymać do 2 mln złotych lub do 1,5 mln złotych w zależności od długości osi strzeleckiej. Co więcej, dofinansowanie nie może przekraczać 80% wartości inwestycji, ponieważ pozostała część musi pochodzić z własnych środków samorządu. Ma również nadzieje, że prace budowlane jak i remontowe rozpoczną się na przełomie lutego i marca.

Dodał, że dotacje są wręczane po raz pierwszy. Mimo, że jest to kolejna edycja konkursu to wcześniej nie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zmodyfikowano więc projekt tak, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom samorządów.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.