Rosja: 20 lat więzienia za emisję programu dla dzieci, w którym gościem był gej?

Rosja 20 lat więzienia

Rosja: 20 lat więzienia za emisję programu dla dzieci, w którym gościem był gej? Taka kara grozi producentom programu „Real Talk”, którego odcinki publikowano w serwisie YouTube. Służby w Moskwie prowadzą w tej sprawie śledztwo. Dotyczy ono domniemanej napaści seksualnej. W Rosji obowiązują przepisy o zakazie propagandy gejowskiej, stąd tak ostra i natychmiastowa reakcja władz. 

Rosja: 20 lat więzienia za emisję programu dla dzieci, w którym gościem był gej?

Nie lada skandal w Rosji. Wszystko przez emisję jednego z odcinków programu dla dzieci pod tytułem „Real Talk”. Cały zamysł produkcji polega na rozmowie najmłodszych z osobami które doświadczyły różnych znaczących przeżyć, lub po prostu są odmienne od ogółu społeczeństwa. Tym sposobem dzieci zadawały pytania choćby osobie z karłowatością, czy nawet osobie chorej na anoreksję. Pojawiła się tam również osoba starsza. Ostatni odcinek zbulwersował rosyjskie społeczeństwo – a wszystko przez to, że wystąpił w nim młody gej. Opowiadał on dzieciom o swoich przyjaciołach i rodzinie oraz o codziennym traktowaniu przez innych. Wyznał także, że w przyszłości bardzo by chciał mieć własne dzieci. Warto podkreślić, że w programie nie pojawiły się żadne treści poruszające kwestie intymne.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE ZAJŚCIE W POLSKIM MCDONALD’S! MĘŻCZYZNA NIEMAL NIE PRZYPŁACIŁ ŻYCIEM ZJEDZENIA POPULARNEGO WRAPA

Sprawą zajęło się miedzy innymi rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Emisją programu momentalnie zajęły się rosyjskie władze, a także instytucje dbające o poprawność przekazu w mediach. Wszyscy są zgodni co do tego, że opisywany odcinek programu „Real Talk” poważnie naruszył panujące w Rosji przepisy o zakazie propagandy gejowskiej. Uznano nawet, że odcinek mógł mieć na dzieci negatywny wpływ (mówi się o traumie).

Realizację programu błyskawicznie zablokowano, natomiast kanał usunięto z portalu YouTube. Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi dochodzenie administracyjne. Trwają przesłuchania, zarówno producentów, jak i dzieci oraz ich rodziców. W nagraniu uczestniczyła młodzież w wieku od 6 do 13 lat. Portal rp.pl podaje nawet, że dwóm matkom dzieci z występujących w programie, grozi odebranie praw rodzicielskich. 

Rosja nakłada wysokie kary za propagowanie homoseksualizmu – wynoszą one od 12 do 20 lat pozbawienia wolności. Nie inaczej może być w tym przypadku. Mówi się nawet o wyroku z najwyższej półki.

źródło zdjęcia: pinknews.co.uk

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.