Władze Tajlandii wysyłają turystom śmieci, które ci zostawiają w tamtejszych parkach

władze tajlandii wysyłają

Władze Tajlandii wysyłają turystom śmieci, które ci zostawiają w tamtejszych parkach krajobrazowych! Ten innowacyjny pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów, którzy biją brawo pomysłodawcom projektu. Dzięki temu, ludzie może w końcu zrozumieją, że chodzi tak naprawdę o nasze wspólne dobro. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, pionierem w tymże temacie jest Park Narodowy Khao Yai w okolicach Bangkoku, czyli stolicy Tajlandii. W jaki sposób jednak miejscowi urzędnicy wiedzą, do kogo wysyłać osobliwe, śmieciowe paczki? To bardzo interesujące…

Władze Tajlandii wysyłają turystom śmieci, które ci zostawiają w tamtejszych parkach!

Turyści, którzy za nic mają zostawianie po sobie porządku i śmiecą gdzie popadnie? To temat znany od dawna, zwłaszcza w miejscach chętnie odwiedzanych przez duże rzesze osób. Jednakże, władze Tajlandii znalazły bardzo interesujący i innowacyjny sposób na walkę z tego typu procederem. Mianowicie, postanowiono, że ludzie, którzy zostawiają śmieci w tamtejszych parkach narodowych, dostawać będą osobliwe paczki. Te swego rodzaju upominki to nic innego, jak pakunki wypełnione właśnie śmieciami.

Skąd jednak wiadomo, kto śmiecił i do kogo należy wysłać paczkę śmieci? Okazuje się, że to niezwykle banalne. A to dlatego, że władze Parku Narodowego Khao Yai gromadzą adresy zamieszkania osób, które przekraczają progi rezerwatu. Później, jak zapewnia portal wirtualnemedia.pl, namierzenie delikwentów, którzy nie zachowują się odpowiednio i zostawiają po sobie nieporządek, jest bardzo łatwe.

ZOBACZ TAKŻE: TESLA PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ I UCIEKAŁA PRZEZ POLICJĄ! NIKT JEJ NIE PROWADZIŁ! CZY TAK WYGLĄDA RZECZYWISTOŚĆ ZWIĄZANA Z AUTONOMICZNĄ JAZDĄ?

Internauci zachwyceni takim pomysłem – według nich, właśnie tak powinno postępować się z osobami, które nie potrafią uszanować czystości wyjątkowych miejsc

Choć pomysł jest bezkompromisowy i dość kontrowersyjny, ogólnie przyjął się bardzo dobrze. Wielu uważa, że to jedyny sposób, aby niektórych nauczyć kultury. Internauci biją brawa władzom tajskiego parku i mają nadzieję, że reszta świata także będzie podążać podobną ścieżką.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, paczki, które przychodzą do turystów, okraszone są następującym napisem:

„Zapomniałeś o tych rzeczach z Parku Narodowego Khao Yai”

W paczkach znaleźć można natomiast puszki, plastikowe butelki, papierki po słodyczach i tym podobne. Tajskie Ministerstwo Środowiska wszystkim chwali się w mediach społecznościowych. Tam też pojawiają się fotografie specjalnie przygotowanych paczek – niespodzianek, przeznaczonych dla niekulturalnych turystów.

źródło: wirtualnemedia.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.