Grupa „wolnych ludzi” chce pomścić Karolaka – planują zakupy w IKEA bez maseczek

Grupa "wolnych ludzi"

Grupa „wolnych ludzi” (tak siebie określają) planuje pomścić Tomasza Karolaka. Warto wspomnieć, że blisko 2 tygodnie temu aktor nie został wpuszczony do sklepu IKEA, z powodu braku maseczki. Karolak jednak mimo obowiązujących obostrzeń uważa, że powinien mieć możliwość zrobienia zakupów, ponieważ pracuje na planie i ma wykonane testy na koronawirusa. Solidaryzujący się z aktorem chcą udać się do sklepu również bez maseczek. 

Grupa „wolnych ludzi” chce pomścić Karolaka

Pod koniec sierpnia Tomasz udał się na zakupy do sklepu IKEA, jednak nie został wpuszczony z powodu braku zakrytego nosa i ust. Nowe przepisy znane są nie od dziś, jednak mimo wszystko oburzony aktor uważa, że powinien mieć możliwość wykonania zakupów.

Mimo że mam badania krwi, że wszystko jest w porządku i nie mam koronawirusa i egzystuję normalnie na planach filmowych (…) bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem – relacjonował Karolak.

Okazuje się, że zebrała się grupa ludzi, która chce pomścić aktora! Na Facebooku utworzono wydarzenie o nazwie: „Zakupy wolnych ludzi w Ikea Janki”. Uczestnicy zainteresowani pomysłem planują spotkać się w piątek o  godzinie 19:30 i udać na zakupy bez maseczek ochronnych.

ZOBACZ TAKŻE: ARESZT I WIĘZIENIE ZA BRAK MASECZKI OCHRONNEJ – DOTYCZY TAKŻE DZIECI!

Jak informuje sam organizator wydarzenia:

Dziś kilkakrotnie dotarła do mnie informacja, że Ikea bezprawnie wyprasza ludzi za brak maseczki.

Mężczyzna postanowił więc w towarzystwie innych osób sprawdzić, czy rzeczywiście jest to prawda. Obecnie udział w wydarzeniu zadeklarowało 220 osób. Swoim działaniem chcą udowodnić, że uniemożliwianie zakupów to łamanie konstytucji. Co więcej, na wydarzeniu pojawił się plan działania. Organizator informuje, aby przed udaniem się na zakupy wydrukować dokumenty udostępnione na grupie. W dalszej części dowiadujemy się, że jeśli obsługa nie wpuści ich do sklepu, poproszą o rozmowę z kierownikiem. Jeśli rozmowy z kierownictwem nie przyniosą oczekiwanego rezultatu to poproszą pracowników o wypełnienie specjalnych oświadczeń (uczestnicy mają je pobrać z grupy i zabrać ze sobą).

Jeżeli w końcu nas wpuszczą, to sprawa się nagłośni da sygnał ludziom w innych miastach. Jeżeli nas nie wpuszczą, to możemy złożyć pozew zbiorowy z art. 135kw – informuje organizator wydarzenia.

 

źródło: bezprawnik.pl, wiadomoscihandlowe.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.