Djoković zdyskwalifikowany z US Open – tenisista znokautował sędzinę [WIDEO]

Djoković zdyskwalifikowany

Skandal na US Open – Djoković zdyskwalifikowany w 1/8 finału! Powodem usunięcia tenisisty z turnieju było jego przypadkowe uderzenie piłką w sędzinę. Kobieta została uderzona w krtań przez co zaczęła się dusić i upadła na ziemię. Wideo z tego zdarzenia znajdziecie w dalszej części artykułu.

Djoković zdyskwalifikowany z US Open

Pechowy incydent wydarzył się w pierwszym secie meczu Novaka Djokovicia z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą. W ówczesny momencie wygrywał Hiszpan z wynikiem 6:5. W 11 gemie Novak stracił podanie, dlatego schodząc z kortu chciał pozbyć się zbędnej piłki. Niespodziewanie uderzył nią w sędzinę liniową. Niefortunny i przypadkowy rzut sprawił, że kobieta została trafiona prosto w krtań przez co momentalnie upadła na ziemię i zaczęła się dusić. Djoković niezwłocznie podbiegł do sędziny, aby sprawdzić jak się czuje oraz przeprosić. Z nagrania ewidentnie widać, że sportowiec nie zrobił tego umyślnie. Kiedy kobieta doszła do siebie, Novak przeprowadził rozmowę z arbitrami, którzy podjęli decyzję o zdyskwalifikowaniu tenisisty. Serb podziękował swojemu przeciwnikowi i opuścił kort.

Opisane wydarzenia możecie obejrzeć w poniższych filmach:

ZOBACZ TAKŻE: MARCIN NAJMAN WYGRYWA W WIELKIM STYLU NA FAME MMA – TO NIE ŻART!

Sytuację Novaka skomentował Tim Henman, który w podobnych okolicznościach został zdyskwalifikowany podczas Wimbledonu w 1995 roku.

Myślę, że to była właściwa decyzja. Nie celował w sędzię liniową, ale uderzył piłkę poza pole gry, a trzeba brać odpowiedzialność za swoje zachowanie – wyznał.

Warto zauważyć, że w tegorocznym turnieju zabrakło Rafaela Nadala oraz Rogera Federera przez co Djoković stał się faworytem US Open. Ponadto, Novak triumfował w zawodach ATP. Co więcej, jego bilans meczy z Carreno Bustą, do czasu dyskwalifikacji, wynosił 26-0. Usunięcie Serba z turnieju oznacza, że o wygraną starać się będą zawodnicy, którzy nigdy wcześniej nie zwyciężyli turnieju Wielkiego Szlema.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

This whole situation has left me really sad and empty. I checked on the lines person and the tournament told me that thank God she is feeling ok. I‘m extremely sorry to have caused her such stress. So unintended. So wrong. I’m not disclosing her name to respect her privacy. As for the disqualification, I need to go back within and work on my disappointment and turn this all into a lesson for my growth and evolution as a player and human being. I apologize to the @usopen tournament and everyone associated for my behavior. I’m very grateful to my team and family for being my rock support, and my fans for always being there with me. Thank you and I’m so sorry. Cela ova situacija me čini zaista tužnim i praznim. Proverio sam kako se oseća linijski sudija, i prema informacijama koje sam dobio, oseća se dobro, hvala Bogu. Njeno ime ne mogu da otkrijem zbog očuvanja njene privatnosti. Jako mi je žao što sam joj naneo takav stres. Nije bilo namerno. Bilo je pogrešno. Želim da ovo neprijatno iskustvo, diskvalifikaciju sa turnira, pretvorim u važnu životnu lekciju, kako bih nastavio da rastem i razvijam se kao čovek, ali i teniser. Izvinjavam se organizatorima US Opena. Veoma sam zahvalan svom timu i porodici što mi pružaju snažnu podršku, kao i mojim navijačima jer su uvek uz mene. Hvala vam i žao mi je. Bio je ovo težak dan za sve.

Post udostępniony przez Novak Djokovic (@djokernole)


źródło: o2.pl, twitter.com, rmf24.pl, instagram.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.