Goście weselni z koronawirusem. Nowe ognisko zakażeń po weselu na Mazowszu

goście weselni z koronawirusem

Goście weselni z koronawirusem. Są kolejne już wyniki testów na COVID-19 po weselu na Mazowszu. Wiele wskazuje na to, że w nocy z 6 na 7 czerwca, doszło tam do zakażeń wirusem. Jak podaje portal RMF24.pl, przebadano już jedną trzecią ze 130 gości. Jak dotąd COVID-19 stwierdzono u 11 biesiadników. Po raz kolejny powraca zatem temat, który na łamach aju.pl poruszony został wczoraj – czy wesela aby na pewno są bezpieczne? Młode pary, które swoje zaślubiny zaplanowały na rok 2020, mogą mieć nie lada kłopoty.

Goście weselni z koronawirusem. Są kolejne dodatnie wyniki testów po weselu na Mazowszu

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie wesele biesiadnicy, którzy w nocy z 6 na 7 czerwca bawili się w miejscowości Kotfin w województwie mazowieckim. Jak podaje portal RMF24.pl, już 11 ze 130 bawiących się tam osób, ma potwierdzony dodatni wynik na COVID-19. Co ważne, jak dotąd przebadano dopiero jedną trzecią wszystkich biorących udział w zabawie.

RMF powołuje się na informacje TVN24.pl podaje, że jeden z gości weselnych już niedługo po przyjęciu dostał gorączki. Wtedy też u tej osoby wykryto koronawirusa. Dalej wszystko poszło już bardzo szybko. Nowe ognisko koronawirusa bezpośrednio związane z weselem, budzi niepokój. Zwłaszcza wśród osób, które planują pobrać się w niedługim czasie, a ich imprezy są dopięte na niemal ostatni guzik.

ZOBACZ TAKŻE: PROBLEM Z WESELAMI – MŁODE PARY MUSZĄ ODWOŁYWAĆ PRZYJĘCIA I TRACĄ DUŻE SUMY PIENIĘDZY. GOŚCIE ODWOŁUJĄ SWÓJ UDZIAŁ W ZABAWIE, BO BOJĄ SIĘ ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

Temat wesel w związku z epidemią powraca niczym bumerang. Czy warto ryzykować?

Najbliższe miesiące dla par, które już zaplanowały swoje uroczystości weselne, będą niezwykle trudne. Młodzi już teraz często decydują się na odwołanie lub przeniesienie zabawy – nawet mimo tego, że mogą ponosić przez to dodatkowe koszty.

Wszystko przez to, że wielu gościu odmawia udziału w weselach. Powodem jest strach spowodowany epidemią i możliwością zakażenia się wirusem. Jak pokazuje przykład z województwa mazowieckiego – sytuacji rzeczywiście nie należy lekceważyć.

źródło: RMF24.pl