Godziny dla seniorów nie tylko w sklepach. We Wrocławiu poszli krok dalej!

Godziny dla seniorów nie

Od kiedy w Polsce pojawił się koronawirusa, rząd wprowadza coraz więcej obostrzeń, aby poradzić sobie w walce z pandemią. Jak się okazuje, godziny dla seniorów, które ponownie zostały wprowadzone, nie dotyczą tylko sklepów. Zobaczcie, z czego nie skorzystamy w godzinach od 10:00 do 12:00!

15 października po raz kolejny wróciły godziny dla seniorów. Ma to związek z drastycznym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce. W godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach spożywczych, drogeriach oraz aptekach mogą przebywać jedynie osoby po 60. roku życia.

Podjęliśmy decyzję, że wprowadzamy godziny dla seniorów. Tak jak to było wiosną, od 10:00 do 12:00, w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach. Naprawdę dajmy w tym czasie, drodzy rodacy, zrobić zakupy naszym seniorom- powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Kiedy jedni poczuli ulgę z przywrócenia godzin dla seniorów, to nie brakuje osób, którym towarzyszy zdenerwowanie. Pojawiają się również komentarze, że pomimo wyznaczonych godzin dla osób starszych, oni i tak pojawiają się w sklepach przez cały dzień. Co więcej, wpływa to również na małych przedsiębiorców. Dyskonty dadzą sobie radę z mniejszą klientelą w tym czasie. Niemniej jednak osiedlowe sklepiki i prywaciarze mogą wiele na tym stracić.

Jak się jednak okazuje, to nie koniec absurdów, które towarzyszą nam od jakiegoś czasu w życiu codziennym. W jednym w wojewódzkich miast postanowili pójść krok dalej.

Godziny dla seniorów nie tylko w sklepach.

Na jednym z profili w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy, że godziny dla seniorów nie tylko obowiązują w sklepach, aptekach i drogeriach, ale jak się okazuje, w automatach do kawy! Na wyświetlaczu widzimy, że możemy zakupić napój dopiero po godzinie 12:00.

Godziny dla seniorów nawet w automacie do kawy… do czego to zmierza?🤔🤦‍♂️#wroclove #wroclaw #covid19

Opublikowany przez Wrocławskiego Kierowcę Piątek, 23 października 2020

 

Wielu internautów dopytuje, w jaki sposób w automatach z napojami sprawdzany jest wiek kupującego. Jak się okazuje i z tym można sobie poradzić. Niektóre z automatów zostały wyposażone w czytniki dowodów osobistych, aby przypadkiem ktoś poniżej 60. roku życia nie zakupił kawy w godzinach od 10:00 do 12:00. Nie wiadomo, kto wpadł na taki pomysł. Jednego możemy być pewni, przed nami jeszcze wiele absurdów, których będziemy świadkami.

Zobaczcie również: Wracają godziny dla seniorów. Od kiedy i na jakich zasadach zostaną wprowadzone?

Źródło: Facebook, YouTube