Facebook wprowadza kolejne zmiany na Instagramie. Czego dotyczą?

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że platforma Marka Zuckerberga chce zmienić nazwę Instagrama. Okazuje się, że to nie koniec, gdyż Facebook wprowadza kolejne zmiany. Tym razem chodzi o sposób komunikacji pomiędzy użytkownikami. Sprawdź, jakie modyfikacje mogą wejść w życie. 

Facebook wprowadza kolejne zmiany

Jakiś czas temu pisaliśmy o zmianach jakie wprowadził Facebook. Nazwy Instagrama i WhatsAppa uległy lekkiej modyfikacji, ale na szczęście są widoczne tylko w sklepach z aplikacjami. Nie są one rażąco inne, bardziej mają charakter kosmetycznych poprawek. Więcej na ten temat dowiecie się czytając ten artykuł.

Nie trzeba było długo czekać, a już w Internecie pojawiają się kolejne informacje na temat przekształceń związanych ze współpracą pomiędzy tymi platformami. Chodzi głównie o połączeniu czatu, czyli tego, który dostępny jest na Facebooku. Chodzi o Messengera, dlatego ma on się stać wspólnym źródłem komunikacji. I to pomiędzy tymi trzeba aplikacjami. Użytkownicy Instagrama będą mogli wysłać wiadomość do użytkowników Messengera.

Facebook tłumaczy swoją decyzję tym, że ma to dodatkowo wzmocnić bezpieczeństwo i chronić prywatność użytkowników. Jednak zmiany mogą zostać wprowadzone nie wcześniej, niż w 2020 roku.

Ciągłe skandale, które ostatnio dość często pojawiają się w sieci, poniekąd zmuszają firmę do konkretnych działań.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.