Wieczór panieński – pomysły na zabawę i prezenty

Organizacja ślubu i wesela to ogromne przedsięwzięcie, które spędza sen z powiek wielu przyszłym nowożeńcom. Niemniej zachodu wymaga przygotowanie wieczoru panieńskiego. I choć przygotowują go przeważnie świadkowie, sprawa jest naprawdę zawiła. Sprawdź co jest modne i jak zaplanować na wieczór panieński.

 

Pomysły na wieczór panieński
Zabawa w klubie

Pierwszy z popularnych pomysłów to spędzenie wieczoru panieńskiego na szalonej klubowej zabawie. Wynajmij specjalną lożę, zamów kolorowe drinki i narzuć charakter ubioru, a dodatkowo przyjedź pod klub limuzyną, a wieczór będzie wspominany przez długi czas.

Pobyt w SPA

Dla mniej imprezowych kobiet, proponujemy wizytę w SPA. Upiększające zabiegi, dobra kolacja przy świecach, masaże, jaccuzi i szampan to coś, co z pewnością zachwyci zestresowaną przed ślubem przyszłą pannę młodą. Na koniec obejrzyjcie komedię romantyczną żeby przypieczętować wieczór.

Wyjazd na weekend

Jeżeli macie więcej czasu, skorzystajcie z oferty pobytów weekendowych w Polsce. Możecie skoczyć nad morze, odwiedzić Mazury lub ruszyć w góry. Niezależnie od tego jaki kierunek obierzecie, wynajmijcie apartament, pozwiedzajcie, skorzystajcie z uroków miejsca, a na koniec imprezujcie w lokalnych klubach.

Wyjazd za granicę

Oczywiście jeśli dysponujecie dłuższym urlopem i większą sumą pieniędzy, możecie też polecieć na wieczór panieński za granicę. Może to być Turcja lub Egipt, ale równie dobrze sprawdzi się opcja 4-5 dni w Paryżu, Lwowie czy Barcelonie. Tanie loty to dziś powszechna rzecz więc warto z tego skorzystać.

Garden party

Możecie też zorganizować klimatyczne garden party. Oczywiście pod warunkiem, że wieczór panieński odbywa się latem. Przyrządźcie letnie sałatki i przekąski, zadbajcie o wygodne siedzenia, dobry szampan, dodajcie do tego trochę gier i zabaw, a wieczór będzie idealny.

Prezenty na wieczór panieński

Ważną kwestią przy okazji wieczoru panieńskiego jest także prezent dla przyszłej panny młodej. Chcemy w ten sposób pozostawić jej pamiątkę po „ostatnim szalonym panieńskim wieczorze”. Mogą to być takie prezenty jak:

  • koszulki, kapcie, fartuszki kuchenne z motywami lub tekstami dotyczącymi małżeństwa
  • biżuteria – np. naszyjnik lub bransoletka albo kolczyki
  • fikuśna bielizna, która z pewnością przyda się na noc poślubną
  • dobre kosmetyki.

Oczywiście powyższe pomysły to tylko kilka sugestii. Można je mnożyć bez końca, niemniej jednak zawsze warto myśleć o gwieździe wieczoru czyli przyszłej pannie młodej i jej upodobaniach.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.