Instagram i WhatsApp: niebawem będą miały nowe nazwy!

Te dwie aplikacje już od jakiegoś czasu należą do Facebooka. W związku z tym, szykują się pewne zmiany. Instagram i WhatsApp już niebawem zmienią swoje nazwy. Dlaczego podjęto takie kroki? Chodzi o podkreślenie do kogo one należą. 

WhatsApp i Instagram nowe nazwy

Zmiany nie są spektakularne, jednak jak podaje portal The Information, nowe nazwy pojawią się w sklepach z aplikacjami i samych aplikacjach. Instagram w nowym wydaniu to „Instagram od Facebooka„, natomiast WhatsApp – „WhatsApp od Facebooka„. Co ciekawe, te określenia nie będą widoczne na głównych ekranach. W tych przypadkach pozostaną niezmienione.


Tak jak wspominaliśmy, nie są to wielkie zmiany, mają one bardziej charakter kosmetyczny. Rzecznik firmy zwrócił uwagę na fakt, iż chcą zwrócić uwagę ludzi na to, do kogo należą owe aplikacje.

Napięcie wśród pracowników?

Jak podaje businessinsider, współzałożyciele tych dwóch platform sukcesywnie rezygnowali z pracy dla Facebooka. Dodatkowo, media podawały informację o sporach pomiędzy pracownikami a założycielem Facebooka. Głównie ma to związek ze zwiększoną kontrolą i większą integracją tych usług.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.