Emma – lalka, która obrazuje pracowników biurowych w przyszłości

Emma

Emma to lalka, obrazująca jak mogą wyglądać w przyszłości pracownicy biurowi. Nie od dziś wiadomo, że siedząca praca przed komputerem jest niezwykle niebezpieczna dla organizmu. Naukowcy zbudowali więc Emmę cierpiącą na wiele schorzeń, aby uzmysłowić ludziom, jak duże spustoszenie sieje praca dla organizmu.

Emma cierpi na wiele schorzeń

Długotrwała siedzą praca biurowa jest szkodliwa dla ludzkiego organizmu. Naukowcy postanowili stworzyć manekina, który zobrazuje jak może wyglądać człowiek po 20 latach takiej pracy. Emma posiada wiele schorzeń i chorób, począwszy od widocznego, ogromnego garba, który powstał w skutek wielogodzinnego, niepoprawnego ułożenia ciała. Kolejne co rzuca się w oczy to spuchnięte nadgarstki, wynikające z dużej powtarzalności tych samych ruchów. Cera jest lekko żółta. Co więcej, warto zwrócić uwagę na włosy w uszach i nosie. To efekt wdychania złej jakości powietrza. Ponadto, oczy są przemęczone i przekrwione z powodu długiego wpatrywania się w monitor komputera. Poniższy filmik pokazuje dokładny wygląd Emmy:


ZOBACZ TAKŻE: 6-LATEK ODNALEZIONY PRZEZ DRONA Z KAMERĄ TERMOWIZYJNĄ

Sygnał alarmowy dla pracodawców

Raport The Work Colleage of The Future kierowany przez behawiorystę Williama Highama przeprowadził badania na 3000 pracowników biurowych z Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Wyniki są szokujące, bo już w młodym wieku wiele z nich regularnie uczęszcza do fizjoterapeutów i ma spore problemy ze zdrowiem. Ponadto, aż 50% pracowników cierpi na bóle oczu, 48% na bóle pleców i 48% na ból głowy. Badanie ma być sygnałem alarmowym dla pracodawców, aby zwrócili większą uwagę na warunki pracy swoich pracowników i mieli świadomość wszechobecnego problemu.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.