6-latek odnaleziony przez drona z kamerą termowizyjną

6-latek odnaleziony przez drona z kamerą termowizyjną

6-latek odnaleziony przez drona. Do nietypowej sytuacji doszło w stanie Minnesota w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Chłopiec po powrocie ze szkoły bawił się ze swoim psem i nagle zniknął. Po wielu godzinach udało się ich odnaleźć wykorzystując drona wyposażonego w kamerę termowizyjną.

Zniknął podczas zabawy z psem

Ethan Haus z Becker w stanie Minnesota po powrocie ze szkoły rozpoczął zabawę ze swoim psem. Chwilę później chłopiec wraz z czworonogiem zniknęli. Rozpoczęła się wówczas akcja poszukiwawcza chłopca, w której wzięło udział ponad 600 ochotników. Warto dodać, że warunki atmosferyczne utrudniały poszukiwania, ponieważ pod wieczór temperatura spadła do -30 stopni Celsjusza. Po ponad 8 godzinach intensywnych poszukiwań jedna z wolontariuszek zauważyła pierwszy trop.

ZOBACZ TAKŻE: WOJSKOWY PIES RANNY PODCZAS POŚCIGU ZA DOWÓDCĄ ISIS

6-latek odnaleziony przez fotografa z dronem

Do pomocy przyłączył się fotograf posiadający drona wyposażonego w kamerę termiczną. Postanowił wykorzystać go, by odnaleźć dziecko. Dopiero po 10 godzinach intensywnych poszukiwań udało się dotrzeć do 6-latka. Znajdował się około 1,5 mili od swojego domu, razem ze swoim psem. Dodatkowo na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe celem zbadania dziecka. Chłopiec był lekko wyziębiony, jednak jego zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Po zakończeniu misji, fotografa okrzyknięto bohaterem! Podziękował wszystkim służbom oraz wolontariuszom za pomoc twierdząc, że gdyby nie pierwszy trop to być może nie miałby nawet możliwości, by wykorzystać swój sprzęt.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.