Ekosprzątanie: soda oczyszczona i jej właściwości bakteriobójcze

Okazuje się, że istnieje wiele domowych sposobów na przygotowanie odpowiednich środków czystości, nie tracąc na to sporo pieniędzy. W związku z tym przygotowaliśmy dla was kilka propozycji jak można wykorzystać sodę oczyszczoną, która ma liczne właściwości bakteriobójcze. Ekosprzątanie: zrezygnujmy z chemicznych detergentów. 

Soda oczyszczona właściwości bakteriobójcze

Jak się okazuje, soda oczyszczona ma wiele właściwości, które idealnie sprawdzą się podczas sprzątania. Ekosprzątanie staje się aktualnie jednym z częściej wybieranych rozwiązań, co dodatkowo nas cieszy. Sporo osób bierze na poważnie problemy związane ze zwiększającym się zanieczyszczaniem.

Sprawdza się podczas sprzątania łazienki. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, które miejsce jest najbardziej zanieczyszczone, zerknijcie tutaj. Bardzo dobrze zwalcza wszelkie przypalenia czy zmiany w okolicach kranu, gdyż ma właściwości spulchniające. Szybkie przypomnienie na środek do czyszczenia umywalki i wanny: wystarczy zmieszać 0,5 łyżeczki sody z 2-3 łyżkami octu. Dwa bardzo tanie składniki a działają cuda!

Soda oczyszczona zastosowanie

Okazuje się, że soda oczyszczona może być składnikiem płynu, który nadaje się do codziennego użytku. Można nim wyczyścić blaty, urządzenia kuchenne, meble w łazience. Ważne, aby zostawić go na kilka minut i potem powycierać ścierką. Natomiast przepis na płyn jest bardzo prosty. Zmieszajcie 400 ml wody, 4 łyżki octu, można dodać trochę sody i olejek eteryczny dla zapachu. I gotowe!

Okazuje się, że fugi są miejscem, którego nie lubi czyścić zbyt dużo osób, gdyż jest dość problematyczne. Po prostu ciężko jest doprowadzić do stanu początkowego. Sprawdźcie czy połączenie sody i wody się sprawdzi. Wystarczy przygotowaną mieszankę położyć na fugi i zostawić na kilkanaście minut. 

Jak chcecie sprzątać eko, warto zrezygnować z chemicznych substancji, które przy częstym stosowaniu mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Mamy dla was kolejne rozwiązanie zastępujące środki stosowane do rur. Aby je udrożnić, 1/4 szklanki sody wsypać do odpływu i zalać 1/2 szklanką octu. Pozostaw na 15 minut i następnie zalej wrzącą wodą.

Warto wdrożyć w życie te zasady i sprawdzić swoje siły w byciu eko!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.