Australijska firma opracowała wirusa, który zabija każdy rodzaj raka

małpia ospa w kolejnym

Australijska firma opracowała rozwiązanie, które zabija każdy rodzaj raka. Naukowcy wykorzystali wirusa krowiej ospy jako podstawę leczenia nowotworów. Wykonane eksperymenty na myszach potwierdziły działanie nowego odkrycia, a ponadto, trwają przygotowania, by podać go ludziom.

Ospa krowia receptą na raka

Badaniami nad wynalezieniem skutecznego leku na raka zajęła się australijska firma. Wykorzystała potwierdzone już badania, aby opracować nowy plan walki z nowotworami wszystkich typów. Przykładowo, zmodyfikowana forma wirusa opryszczki jest obecnie wykorzystywana jako skuteczne leczenie niektórych rodzajów raka skóry. Ospa krowia jest chorobą wirusową wymion krów i stanowiła niegdyś podstawę pierwszych szczepionek przeciwko ospie u ludzi. Naukowcy postanowili wykorzystać ten sam wirus do walki z rakiem. Jak relacjonuje „Daily Telegraph” rozwiązanie ma dotyczyć pacjentów głównie z rakiem piersi, czerniakiem, rakiem płuc, pęcherza, żołądka i jelit. Jest duża szansa, że zadziała również na pozostałe rodzaje choroby. Eksperymenty przeprowadzone na myszach potwierdziły działanie nowego pomysłu, stąd plany na podanie wirusa również ludziom. 

ZOBACZ TAKŻE: ODDZIAŁ PEDIATRYCZNY ZAWIESZONY – DZIAŁAŁ 4 MIESIĄCE, KOSZTOWAŁ 6 MILIONÓW ZŁOTYCH

Jak wirus wpływa na nowotwór?

Od wielu lat naukowcy nie mogli poradzić sobie z problem, który polegał na tym, że wirus był wystarczająco toksyczny, aby zabić raka, ale istniało ryzyko, że zabije również pacjenta. Profesor Fong uważa, że ​​jego mikstura jest odpowiednia do spożycia przez ludzi i będzie najlepszym sposobem na atak nowotworów. U potencjalnych pacjentów, którzy wezmą udział w badaniach, wirus zostanie wstrzyknięty bezpośrednio do ich guzów. Tam będzie się namnażał, aż do momentu, gdy cały guz zostanie pochłonięty, skutecznie go zabijając. Chociaż pomysł jest niezwykle ekscytujący, pacjentów czeka długa droga leczenia. Profesor Sanchia Aranda, szef Rady ds. Raka, powiedział w „Daily Telegraph”: 

Kiedy wirus zostanie przetestowany na człowieku, zobaczymy, czy układ odpornościowy obroni się przed wirusem, zanim dojdzie do raka. Mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne. Komórki nowotworowe są bardzo sprytne i mutują się, aby przetrwać. Istnieje prawdopodobieństwo, że ewoluują, by stać się opornym na wirusa, tak jak teraz stają się odporni na chemioterapię i immunoterapię.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.