Wybuch w kopalni w Niemczech – 35 górników było uwięzionych

Wybuch w kopalni w Niemczech – niestety w kopalni w Teutschenthal doszło do niebezpiecznego wypadku. W związku z prawdopodobnym wybuchem gazu uwięzionych było prawie 40 górników. Dwie osoby są ranne – jak podają niemieckie media. Na szczęście sytuacje opanowały służby ratownicze. 

Wybuch w kopalni w Niemczech – kilkadziesiąt osób uwięzionych

Jak podaje Onet.pl, eksplozja nastąpiła dziś chwile po godzinie 9. Miała miejsce w gminie Teutschenthal niedaleko Lipska. Niestety dwie osoby zostały ranne, a stan jednej z nich podobno jest ciężki. Wszystko działo się 700 metrów pod ziemią, a uwięzionych było około 40 osób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 30 KM/H W BELGII – ZASKAKUJĄCY POMYSŁ

Jak poinformowała na Twitterze niemiecka policja, dzięki odpowiednim służbom oraz współpracy, wszystkie osoby uwięzione w kopalni zostały uratowane. Natomiast około godziny 11:30 dzięki odpowiedniej pomocy, górnicy zaczęli opuszczać kopalnię.

 

Co ciekawe, w tej kopalni pracuje 100 osób, natomiast w latach 1982-2004 zakład był nieaktywny. Dzięki odbudowie, ponownie wznowiono prace. Na miejscu oprócz policji i pogotowia ratunkowego, pojawili się również pracownicy Państwowego Urzędu Geologii i Górnictwa, aby zbadać miejsce zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wybuchu doszło przez zbyt wysokie stężenie wodoru w powietrzu. Jednak na więcej informacji trzeba będzie jeszcze zaczekać. Niestety praca w kopalni to spore ryzyko. Wypadki zazwyczaj niosą za sobą ofiary śmiertelne, chociażby w przypadku większych głębokości czy silniejszych wybuchów. Pracownicy we wspomnianej wcześniej kopalni mieli sporo szczęścia.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.