Oddział pediatryczny zawieszony – działał 4 miesiące, kosztował 6 milionów złotych

oddział pediatryczny

Oddział pediatryczny zwieszony – działał zaledwie 4 miesiące, a miał kosztować, bagatela, 6 milionów złotych. Wszystko przez niedobór lekarzy. Podaje się bowiem, że z oddziału odeszło dwóch pediatrów. Czy rzeczywiście jednak to przyczyniło się do decyzji władz szpitala? Pacjenci są zawiedzeni takim obrotem spraw.

Oddział pediatryczny zawieszony – działał tylko 4 miesiące, kosztował 6 milionów złotych

Prawdopodobnie najnowocześniejszy oddział dziecięcy w województwie śląskim, został właśnie zamknięty. Co więcej, miał być otwarty zaledwie 4 miesiące. Gdyby tego było mało, jego otwarcie pochłonęło ogromne ilości pieniędzy. W mediach przewijają się szacunki, że jego powstanie pochłonęło blisko 6 milionów złotych. Za powód zawieszenia działalności oddziału, podaje się odejście z niego dwóch lekarzy pediatrów. Pacjenci oraz ich rodziny nie są w stanie zrozumieć takiej a nie innej decyzji. Najmłodsi pacjenci muszą teraz korzystać z innych placówek medycznych.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE SŁOWA PROBOSZCZA – TO POWIEDZIAŁ DO CHŁOPCA CIERPIĄCEGO NA AUTYZM! MATKA DZIECKA ZAŁAMANA

Oddział nieczynny od 4 listopada

Nowoczesny oddział przeznaczony dla najmłodszych pacjentów, zamknięto 4 listopada, a więc w zeszły poniedziałek. Uroczyste otwarcie placówki miało natomiast miejsce na przełomie maja i czerwca tego roku.

Oświadczenie, które przed zamknięciem oddziału opublikował szpital, wprawiło wielu pacjentów w stan osłupienia. Brzmiało ono następująco:

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, z przykrością informuje, że 18 października 2019 r. nastąpiło ograniczenie przyjęć do Oddziału Pediatrycznego, a świadczenia są udzielane wyłącznie w trybie ostrodyżurowym. Obecna sytuacja kadrowa zmusza niestety szpital do wszczęcia procedury czasowego zawieszenia funkcjonowania Oddziału Pediatrycznego na okres 3 miesięcy. Nastąpi to z dniem 4 listopada.

Portal dziennikzachodni.pl przytacza też słowa Marceliny Kowalskiej, która jest rzeczniczką WSS nr 2 w Jastrzębiu. Cytujemy to poniżej:

Zgodnie ze złożoną do Narodowego Funduszu Zdrowia ofertą powinniśmy zapewnić obsadę lekarską na około 1105 godzin miesięcznie, natomiast na dzień dzisiejszy nie spełniamy tego wymogu. Skupiamy się przede wszystkim na pozyskaniu lekarza zarządzającego oraz lekarzy asystentów do współpracy.

Wygląda więc na to, że działalność oddziału wznowi się dopiero wtedy, gdy uda się skompletować pełny, niezbędny do pracy personel. To jednak wcale nie musi okazać się łatwe.

źródło zdjęcia: tujastrzebie.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.