Apple zaprezentuje swoje filmy w kinach, później udostępni w Apple TV+

Apple zaprezentuje swoje filmy najpierw w kinach, a następnie udostępni je w Apple TV +. Pomysł narodził się z tego, że firma chce przyciągnąć bardziej wpływowych producentów czy znanych aktorów. Dodatkowo, planują umocnić swoją pozycję i zwiększyć szanse na zdobycie nagród. Więcej dowiecie się poniżej. 

Apple zaprezentuje swoje filmy w kinach

Te informacje pojawiły się na łamach dziennika „The Wall Street Journal”, który powołał się na zdobyte wiadomości w szefostwie Apple. Firma ma w planach pozostać w dobrych stosunkach z kinami oraz nie brać przykładu z Netflixa. Dlatego, długo przed premierą internetową, swoje firmy długometrażowe chcą udostępniać dla ludzi w kinach. Co ciekawe, mowa nawet o okresie 3 miesięcy.

Kolejnym powodem takich decyzji jest fakt, iż Apple chce współpracować z wielkimi producentami filmowymi, którzy mogą nie zgodzić się na filmy, które ukażą się na mniejszym ekranie. Oczywiście to zależy od gustów, jednak istnieje taka możliwość. Dodatkowo, marka uznaje współpracę ze światem kina jako prestiżową. Chcą też dzięki temu trafić do większej ilości osób.

ZOBACZ TAKŻE: APPLE CARD WESZŁA NA RYNEK [ZDJĘCIA]

Jakie filmy trafią do kin?

Pierwszym filmem, który trafi do kin będzie „The Elephant Quenn”. Premiera już niebawem, bo w październiku. Kolejna produkcja „Hala” będzie dostępna w kinach w listopadzie, a „The Banker” w grudniu. Po miesiącu od daty premiery, trafią one na platformę Apple TV +.

Firma Apple przez wiele lat pracowała nad swoją posadą w świecie elektroniki i aktualnie to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek. Czy to rozwiązanie przyniesie zamierzone skutki? To z pewnością okaże się już niebawem, dlatego czekamy na więcej informacji.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.