Telefon eksplodował na poduszce nastolatki podczas ładowania. 14-latka nie żyje

telefon eksplodował

Telefon eksplodował na poduszce nastolatki. Wszystko działo się w nocy, podczas ładowania urządzenia. 14-latka zasnęła słuchając muzyki. Sytuacja miała miejsce w Kazachstanie, a sprawę wnikliwie badają tamtejsze służby. Takich przypadków było więcej.

Telefon eksplodował na poduszce nastolatki podczas ładowania. 14-latka z Kazachstanu nie żyje

Informacje napływające z Bastobe w Kazachstanie mrożą krew w żyłach. Jak podaje znany portal ladbible.com, 14-letnia Alua Asetkyzy Abzalbek zginęła na wskutek eksplozji swojego telefonu. Wszystko miało dziać się w nocy. Dziewczynka, gdy kładła się spać – słuchała muzyki. W międzyczasie ładowała swoje urządzenie, aby rano przed wyjściem do szkoły, bateria była w stu procentach gotowa do użytkowania. Niestety, telefon leżący tuż obok jej głowy eksplodował, a dziecka nie udało się uratować. Ta sytuacja może być przestrogą dla wszystkich, bowiem duża część osób zasypia właśnie z ładującym się telefonem tuż przy głowie.

ZOBACZ TAKŻE: 239 KM/H NA DRODZE EKSPRESOWEJ! POLICJANTOM POWIEDZIAŁ ŻE „LUBI TAK JEŹDZIĆ”

Takie zdarzenia to nie nowość – to było jednak najbardziej tragiczne

Z ogromną dozą prawdopodobieństwa winna całej tragedii była bateria w ładowanym urządzeniu. Podejrzewa się, że mogła posiadać wadę fabryczną. Okazuje się jednak, że to nie pierwszy raz, kiedy telefony zwyczajnie wybuchają. Podobną sytuację widać choćby na nagraniu powyżej – tam wypadek zdarzył się podczas wymiany baterii na nową. Portal ladbible.com przytacza też sytuacje z Indii oraz Chin – tam, kolejno, telefon eksplodował najpierw w kieszeni pracownika magazynu, natomiast później na desce rozdzielczej pojazdu.

telefon eksplodował

źródło zdjęć: ladbible.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.