Szkoły i aleje ofiar Jana Pawła II – zorganizowana akcja aktywistów!

Aleje i parki

Nie od dziś wiadomo, że kościół katolicki zmaga się z problemem pedofilii. Na dniach Watykan opublikował raporty, z których wynika, że Jan Paweł II świadomie mianował Theodore’a McCarricka na kardynała wiedząc, że ten molestował dzieci. Odpowiedzią na te wydarzenia była zorganizowana akcja aktywistów, którzy dzisiejszej nocy wyszli na ulice Warszawy z naklejkami. Aleje, szkoły i parki ofiar Jana Pawła II to zmienione przez nich nazwy.

Szkoły i aleje ofiar Jana Pawła II

Od kilku tygodni jednym z ważniejszych tematów jest sprawa kardynała Stanisława Dziwisza, który miał być zamieszany w tuszowanie pedofilii nie tylko w Polsce i na świecie. Nie da się ukryć, że kościół katolicki od dawna zmaga się z problemem pedofilii. Co więcej, Watykan na dniach opublikował raporty, z których wynika, że Jan Paweł II uczynił Theodore’a McCarricka kardynałem wiedząc, że ten molestował młodych mężczyzn i dzieci.

Sprawą postanowili zająć się aktywiści. Dzisiejszej nocy za pomocą naklejek zmienili nazwy warszawskich szkół i parków z „Jana Pawła II” na „ofiar Jana Pawła II”. Kasia Babis, która opublikowała zdjęcia zmienionych tabliczek, w opisie napisała:

Ojej, wygląda na to, że ktoś się przejechał nocą po mieście i pozmieniał tabliczki ulic, szkół i parków imienia Jana Pawła II… Nie wiem kto to mógł być 🤔 ale jak coś to tutaj można ściągnąć naklejki do wydrukowania.

Poniżej dołączyła także link, z którego można pobierać wzory naklejek. Niejako zachęca innych do wzięcia udziału w akcji.

ZOBACZ TAKŻE: KSIĘŻA SKARŻĄ SIĘ NA MSZE ONLINE. TWIERDZĄ, ŻE TAKA FORMA ICH STRESUJE

Komentarze pod postem są skrajne, jednak nie da się ukryć, że zdecydowana większość popiera akcję aktywistów.

Mam nadzieję, że nieznani sprawcy dostaną to, na co zasługują!!

Ale szanuję tych sprawców nieznanych.

Genialny pomysł! Szacun dla nieznanych sprawców! – piszą internauci.

Co o tym myślicie?

 

źródło: facebook.com, twitter.com, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.