Afera o wieszanie bielizny na balkonie – „to jest chrześcijański blok”!

czy można wieszać bieliznę na balkonie

Zaskakująca sytuacja prosto z warszawskiego osiedla. Okazuje się, że jednej z tamtejszych mieszkanek lub mieszkańca przeszkadza… wieszanie bielizny na balkonie. W związku z tym napisano specjalny komunikat. Poznajcie szczegóły tej historii!

Afera na warszawskim osiedlu

Wieszanie bielizny na balkonie to temat, który regularnie poruszany jest na wielu osiedlach. Dla jednych jest to zupełnie normalne, inni zaś czują się zgorszeni. Warto również wspomnieć, że w Polsce nie istnieją przepisy regulujące co można trzymać na balkonie. Na profilu Obywatele Wilanowa na Facebooku pojawił się post, który wzbudził spore poruszenie. Mianowicie pewien mieszkaniec lub mieszkanka osiedla postanowił wyrazić swoje oburzenie związane z wieszaniem prania.

ZOBACZ TAKŻE: POD WARSZAWĄ POWSTAJE OSIEDLE TYLKO DLA KATOLIKÓW. KTO MOŻE TAM ZAMIESZKAĆ?

Mieszkanka jednego z bloków otrzymała karteczkę, z której dowiadujemy się, że blok jest chrześcijański, w związku z tym nie można wywieszać bielizny na balkonie, ponieważ jest ona „pokusą dla syna”. Dokładna treść komunikatu brzmi:

Halo, sąsiadko, czy mogłabyś w przyszłości nie wieszać swojej bielizny na balkonie?! To jest chrześcijański blok, a nasz syn powinien dorastać bez takich pokus!

Tymczasem, gdzieś w Warszawie…

Opublikowany przez Obywatele Wilanowa Niedziela, 25 kwietnia 2021

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci ochoczo dzielą się swoimi opiniami na temat sprawy i nie trudno się domyślić, że nie są one pozytywne. Spora część osób nie kryje swojego zdziwienia jak i śmiechu, ponieważ trudno im zrozumieć i wyjaśnić postępowanie osoby, która napisała komunikat.

Też mnie kiedyś zwyzywali, że w niedzielę wieszam 😀 Piękny kraj, piękni ludzie

nie sądziłam, że kiedykolwiek zobaczę coś takiego 

Może w Wilanowie (albo gdzieś w Wawie) nie nosi się bielizny…  Albo się jej nie pierze? – czytamy w komentarzach.

Co więcej, sprawa stała się na tyle głośna, że zainteresowała się nią telewizja. Jak informuje profil Obywatele Wilanowa:

Dzisiaj odbyła się rozmowa z panem Maciejem Mazurem z TVN, na temat relacji sąsiedzkich w Wilanowie. Emisja w weekend

Co myślicie o tej sprawie?

źródło: facebook.com, antyradio.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.