Pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików. Kto może tam zamieszkać?

pod warszawą powstaje osiedle

Pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików. Pomysł ten wzbudził ogromne poruszenie w polskich mediach. Teraz na temat całego projektu wiadomo już nieco więcej. Czym wyróżnia się katolickie osiedle i kto będzie mógł tam zamieszkać? Jak deweloper zamierza sprawdzać wiarę lokatorów? Ile mieszkań jest w przygotowaniu i ile z nich już się sprzedało? To już kolejny innowacyjny pomysł dotyczący budowy osiedla w Polsce w ostatnim czasie.

Pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików. Kto może tam zamieszkać?

W ostatnim czasie mode stają się tak zwane tematyczne osiedla. Deweloperzy znaleźli interesujący sposób na to, aby o ich projektach było głośno. Niedawno pisaliśmy o osiedlu, na którym mają mieszkać jedynie osoby dorosłe, które nie posiadają dzieci. Cały projekt hucznie określono mianem „osiedla z zakazem dzieci”. Wywołało to niemałe kontrowersje, jednak zdania społeczeństwa podzieliły się niemal równomiernie. A to dlatego, że wielu komentujących chętnie zamieszkałoby w miejscu, gdzie zapewniony jest spokój i cisza.

Teraz głośno mówi się o osiedlu przeznaczonym tylko dla katolików. Takowe powstaje pod Warszawą – a konkretniej w Łomiankach. I choć jego wygląd nie zdradza planów deweloperów, ci mówią wprost, że mieszkania przeznaczone będą właśnie wyłącznie dla ludzi wierzących. Deweloper pisze w mediach społecznościowych:

Osiedle dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga.

W o2.pl czytamy jednak, że:

Firma nie tłumaczy, jak zamierza „badać” wiarę przyszłych mieszkańców osiedla.

ZOBACZ TAKŻE: NIE ŻYJE ZNANY KOMIK. JEGO ŚMIECH ZNAŁA CAŁA POLSKA

Czym wyróżnia się osiedle tylko dla katolików?

Projekt nazwano mianem „Osiedla Przystań”. Jak podaje o2.pl, pierwsze prace budowlane ruszyły tam już w październiku minionego roku, natomiast koniec prac przewidziano na rok 2022. Uwagę zwraca fanpage „Osiedle Przystań” na Facebooku. Deweloper umieszcza tam sporo treści, które bezpośrednio odnoszą się do wiary.

Jak się okazuje, każdy z budowanych tam domów będzie miał własnego patrona. Ma być ich aż szesnastu – w tym między innymi Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty czy Ojciec Pio. Warto wspomnieć także o fundamentach budynków – w każdy wmurowano „cudowny medalik”.

Uwagę warto zwrócić też na specjalną kapliczkę, która znajdzie się na osiedlu. Będzie ona oddana do dyspozycji mieszkańców, którzy mogą odbywać przy niej wspólną modlitwę. W sumie na „Osiedlu Przystań” znajdą się 32 lokale, z czego wykupionych zostało już 13.

źródło: o2.pl, Facebook – „Osiedle Przystań”

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.