98 mandatów w godzinę – ciągłe łamanie zasad

W tym miejscu chyba najczęściej łamane są przepisy ruchu drogowego, gdyż można by przyznać aż 98 mandatów w godzinę. Chodzi o skrzyżowanie w Łodzi (aleja Rydza-Śmigłego z ulicą Milionową). Trwają tam aktualnie remonty i niestety wiele osób nie przestrzega zakazu skrętu w lewo. Co ciekawe, na oczach służb złamano wiele przepisów. 

98 mandatów w godzinę – jedno skrzyżowanie w Łodzi

Sytuacja miała miejsce w Łodzi, a dokładnie na skrzyżowaniu alei Rydza-Śmigłego z ulicą Milionową. W tym miejscu aktualnie trwają remonty, a samochody jadące na południe miasta aleją, mają zakaz skrętu w lewo. Jak wiadomo, w miejscach robót drogowych niestety w dalszym ciągu kierowcy szukają sposobu na obejście tego typu ograniczeń. Jednak w tym mieście, dzięki kamerom, udało się zarejestrować ogromną liczbę wykroczeń. 

Jak podaje tvn24, znak ustawiono, jednak kierowcy niekoniecznie go przestrzegali. W ciągu godziny, 98 samochodów niezgodnie z zasadami skręciło w lewo. Udało się zarejestrować jeden pojazd nauki jazdy, oraz samochód Poczty Polskiej oraz kilka od firm dostawczych.

Gdyby każda z tych osób dostała mandat, do budżetu państwa trafiłoby prawie 20 tysięcy złotych, gdyż za złamanie zakazu grozi kara w wysokości 200 złotych. Jak wiadomo, w godzinę czasu policja nie zdążyłaby nałożyć tyle kar, gdyż z każdą osobą należy wykonać czynności oraz dokumentację. Jeden z funkcjonariuszy przyznał, iż nie nadążają z zatrzymywaniem.

ZOBACZ TAKŻE: NOWY PODATEK OD SKLEPÓW WIELKOPOWIERZCHNIOWYCH

Policja rozpoczęła działania również z powodu narzekania mieszkańców, którzy zauważyli problem. Sytuacja się nie zmienia, a tutaj chodzi o bezpieczeństwo na drodze. Jak dodaje portal, nawet podczas kontroli łamiących przepisy kierowców, inni w tym czasie i tak skręcali w ulicę Milionową. Widok służb nie powstrzymał ich od złamania przepisów. Nie obyło się bez wymówek, jednak policjanci nie są łaskawi w tym przypadku.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.