Wojskowy pies ranny podczas pościgu za dowódcą ISIS

Wojskowy pies ranny

Wojskowy pies, który brał udział w pościgu za szefem ISIS – Abu Bakra al-Bagdadiego został ranny. Pies był pomocnikiem funkcjonariuszy służb specjalnych i przyczynił się do śmierci lidera Państwa Islamskiego. Zwierzę kojarzone jest z pseudonimem „K-9 Fighter”. 

Wojskowy pies ranny podczas pościgu

„K-9 Fighter” to pies, który brał udział w sobotniej obławie na dowódcę Państwa Islamskiego. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w tunelu, gdzie trwał pościg za terrorystą. Zwierzę zostało wówczas ranne, jednak służby donoszą, że jego stan zdrowia polepszył się. Warto zaznaczyć, że dane czworonoga są ściśle tajne. Szef sztabu armii USA gen. Mark Milley poinformował:

Wykonał ogromną robotę. Jest cały czas na służbie. Nie możemy ani pokazać jego zdjęć, ani zdradzić jego imienia, musimy chronić jego tożsamość.

Co więcej, niedługo po wystąpieniu gen. Milleya, na profilu Donalda Trumpa na Twitterze pojawił się post. Zdradził, że jest to belgijski owczarek malinois i udostępnił zdjęcie bohaterskiego psa.

ZOBACZ TAKŻE: DOWÓDCA PAŃSTWA ISLAMSKIEGO ISIS NIE ŻYJE

Owczarki belgijskie malinois

Warto wspomnieć, że owczarki malinois są jedną z popularniejszych ras psów wykorzystywanych w policji, wojsku czy oddziałach antyterrorystycznych. Spowodowane jest to żywym usposobieniem psów oraz ich silnym temperamentem. Ponadto, zwierzęta te potrzebują stanowczego i konsekwentnego opiekuna. Mają silny instynkt terytorialny, potrafią bronić domu oraz właściciela. W stosunku do obcych zwykle są łagodne, jednak nie wylewne. Potrzebują dużo ruchu i socjalizacji, ponieważ mogą wykazywać agresję. Dodatkowo są bardzo bystre, mądre i otwarte na wszechstronne szkolenia.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.