12 września w kilku polskich miastach mają odbyć się manifestacje „koronasceptyków”

12 września

12 września w kilku polskich miastach mają odbyć się manifestacje osób, które podważają istnienie pandemii koronawirusa. Mowa tu m.in. o Warszawie, Szczecinie i Poznaniu. „Po licznych protestach w Europie po raz kolejny czas na Polskę! Nie pozwólmy na kolejny lockdown” – informują organizatorzy protestów.

12 września w kilku polskich miastach odbędą się manifestacje przeciwko pandemii

W Europie odbyło się kilka marszy, w których protestujący podważali istnienie koronawirusa. Podczas manifestacji nie mieli na sobie maseczek ochronnych oraz nie stosowali się do obowiązującego odstępu między osobami. Tak było np. w Niemczech. W Berlinie pod nazwą „Koniec pandemii – dzień wolności” rozpoczęły się protesty, który zgromadziły 17 tys. Niemców! Słychać było okrzyki, w których obywatele informowali, że chcą mieć możliwość oddychać pełną piersią. Po 3 godzinach policji udało się zakończyć manifestację, a organizatorzy mają usłyszeć zarzuty. Spokój był niestety tylko chwilowy, ponieważ doszło do kolejnych protestów.

Tym razem przyszedł czas na Polskę. Justyna Socha zajęła się zorganizowaniem podobnych manifestacji w naszym kraju. Ponadto, na Facebooku utworzono wydarzenia promujące marsz. Na ten moment ponad 10 tys. osób zadeklarowało się, że weźmie w nim udział.

 

ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS W SZKOŁACH – KWARANTANNA DLA PERSONELU I UCZNIÓW

Po licznych protestach w Europie po raz kolejny czas na Polskę! Nie pozwólmy na kolejny lockdown, który prawdopodobnie planowany jest na 18 września. Dość dyktatury, reżimu i niszczenia gospodarki. Koniec z odbieraniem wolności przez rozporządzenia, które są niezgodne z prawem i łamią konstytucję. Szumowski podał się dymisji ale to nie wszystko. Szumowski musi zostać rozliczony i odpowiedzieć za swoje czyny. 16.08.2020r. było nas ponad 20 tysięcy. Teraz musi być nas więcej. Wszyscy razem pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć w wspólnej sprawie. 12.09.2020r. Staniemy ramię w ramię ponad podziałami – informują organizatorzy wydarzenia.

 

Warto wspomnieć, że sytuacja na całym świecie wciąż jest niebezpieczna i niepokojąca. Do tej pory odnotowano ponad 26 mln przypadków zakażeniem koronawirusa, z czego ponad 860 tys. to ofiary śmiertelne.

źródło: facebook.com, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.