Koronawirus w szkołach – kwarantanna dla personelu i uczniów

Koronawirus w szkołach

Koronawirus w szkołach! Rok szkolny jeszcze się nie zaczął, a do mediów trafiają kolejne informacje o zakażonych. Szkoła w Uniejowicach tuż po zakończeniu uroczystości dowiedziała się, że jedna z nauczycielek ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Co więcej, kilka szkół odwołało rozpoczęcie roku. 

Koronawirus w szkołach!

Dzisiejsze rozpoczęcie roku szkolnego wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Przed szkołami i przedszkolami można było zobaczyć ogromne kolejki moknących na deszczu rodziców z dziećmi. Opiekunowie skarżyli się na nieprzemyślane i mało skuteczne procedury. W sieci pojawiło się mnóstwo postów krytykujących pierwszy dzień szkoły.

ZOBACZ TAKŻE: OGROMNE KOLEJKI PRZED PLACÓWKAMI OŚWIATY – DZIECI PRZEMOKNIĘTE I WYCHŁODZONE

To jednak nie koniec problemów. Niedługo po ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Szkół w Unisławiu okazało się, że jedna z nauczycielek otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Na oficjalnym profilu placówki dowiadujemy się, że do 4 września (piątku) wprowadzono dni dyrektorskie, bez lekcji.

Ta osoba była chora i zgłosiła się na test, który niestety okazał się pozytywny. Nikt nie wiedział wcześniej o tym zakażeniu. Trwa postępowanie epidemiologiczne. W tym momencie na kwarantannę trafili już dyrektor placówki oraz zastępca, a także kilku nauczycieli i dwoje uczniów. Dyrektor i wicedyrektor uczestniczyli dzisiaj w rozpoczęciu roku – poinformował wójt Unisławia.

Co więcej, u dwóch nauczycieli w dwóch różnych szkołach w województwie pomorskim również wykryto koronawirusa. W związku z tym postanowiono wprowadzić nauczanie zdalne. W obu placówkach personel został objęty kwarantanną.

Niepokojące informacje docierają do nas również z zachodniej granicy. Okazuje się, że w samym Berlinie odnotowano aż 37 szkół, w których znajdowały się zakażone osoby. Wiąże się to z kwarantanną nie tylko dla pracowników, ale także dzieci i ich rodziców.

źródło: lodz.naszemiasto.pl, wiadomosci.radiozet.pl, popularne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.