„Standard Toilet”, czyli specjalna toaleta, która skróci czas przebywania w WC

Ten projekt zdecydowanie wywołał ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Wszystko przez tak zwaną „Standard Toilet”, czyli specjalnie zaprojektowaną toaletę. Ma ona skrócić czas przesiadywania w WC i przede wszystkim ma pojawić się w siedzibach firm. Oszczędzanie czasu na tych sprawach przez wielu ludzi jest krytykowana. 

Dłuższy czas pracy, dzięki specjalnej toalecie

Jak już wspomnieliśmy, projekt toalety ma skrócić czas siedzenia pracowników w WC. Ma to na celu oczywiście wydłużyć czas pracy, jednak to rozwiązanie niekoniecznie się spodobało. Nie ukrywamy, jest dość nietypowe i tak naprawdę dotyczy prywatnego czasu załatwiania potrzeby fizjologicznej.

Pomysłodawcą toalety jest Mahabir Gill, który nazwał ją „Standard Toilet”. Wszystko we współpracy z BTA, czyli British Toilet Association. Jest tak zaprojektowana, aby osoba z niej korzystająca nie spędzała tam za dużo czasu. Jednak jak ma to działać?

Głównie chodzi o kąt nachylenia, gdyż ma on mieć 13 stopni, co sprawi, że siedzenie w WC nie będzie wcale takie wygodne. Nogi szybciej się męczą i podobno po około kilku minutach pracownicy mieliby wrócić do swoich obowiązków.

Ze względu na fakt, iż dla wielu osób jest to dość prywatny czas i niestety często jedna z niewielu chwil w pracy jako odpoczynek od obowiązków, wywołało to niemałe poruszenie.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA CZĘŚĆ PRZYGÓD EKIPY „JACKASS” – KIEDY PREMIERA?

Według brytyjskich mediów, firmy które zainwestują jednorazowo od 150 do 500 funtów na wspomnianą toaletę, zaoszczędzą ogromne sumy pieniędzy. Dodatkowo, projekt został poparty badaniami: podobno mieszkańcy Birmingham w trybie 8h trybu pracy spędzają w toalecie średnio 4 minuty 45 sekund, natomiast ci w Londynie od 28 do 35 minut!

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.