Liczba spalarni śmieci jednak się zwiększy – nowe ustalenia

Pomysł zwiększenia ilości spalarni śmieci może w końcu ujrzeć światło dzienne. Tak twierdzą rządzący, jednak nagła zmiana decyzji wywołała małą burzę. Z początku plany związane z odpadami dotyczyły ich przetwarzania bądź recyklingu. Natomiast teraz chcą pozbyć się śmieci używając innego sposobu. Liczba spalarni ma się powiększyć. 

Jak się pozbyć śmieci

Jak informuje Gazeta Prawna, liczba spalarni śmieci ma się zwiększyć i stać się sposobem na walkę z odpadami. Rządzący zaskoczyli większość osób swoją decyzją, co wstrząsnęło ekspertami i przede wszystkim ekologami. Dlaczego podjęto tak radykalne zmiany? Ministerstwo Środowiska jeszcze niedawno było przeciwne takim działaniom i brało od uwagę jedynie przetwarzanie lub recykling. Dlatego ich decyzja zszokowała wiele osób. Poniżej stanowisko WWF Polska.

Czy budowa spalarni będzie finansowana przez państwo?

Ministerstwo Środowiska nie podało żadnych informacji na temat finansowania budowy spalarni przez państwo, jednak z nieoficjalnych informacji z GP wynika, że nie wyklucza się takiego rozwiązania.

Zdania co do całej sprawy są podzielone, gdyż jedni uważają, że w naszym kraju odpadów jest zbyt dużo. I to w pewnym sensie jest  światełkiem w tunelu. Jednak ekolodzy twierdzą, że wybudowanie spalarni zniechęci do segregowania inne osoby. A jakie jest wasze zdanie?

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.