Jarosław Kaczyński o propozycjach PiS – jestem zaskoczony fake newsami

Jarosław Kaczyński wypowiedział się o propozycjach PiS – jestem zaskoczony fake newsami. W jednym z wywiadów dla „Sygnałów dnia” został zapytany o reakcję na temat podwyższenia płacy minimalnej. To, co robimy jest w interesie pracowników, jak i przedsiębiorców. Poniżej więcej informacji. 

Jarosław Kaczyński fake newsy

Cała sprawa kręci się głównie wokół informacji o podwyższeniu płacy minimalnej do 4 tysięcy złotych. Jak podaje Business Insider Polska, Kaczyński nie spodziewał się aż takiego „krzyku”.

„Troszkę się spodziewałem, ale nie aż takich fake newsów, jak te, którymi w tej chwili nasi przeciwnicy się posługują.”

Dodatkowo, szef PiS-u wspomniał o tym, że to co robią leży w interesie milionów pracowników i przedsiębiorców. We wtorek natomiast odbył spotkanie z prezesem NBP, który przedstawił pierwszy zarys sytuacji o podwyższeniu minimalnych płac i nie wspomniał o żadnych elementach, które miałyby zaszkodzić gospodarce.

W Internecie pojawiło się bardzo wiele wpisów, zdania są jednak podzielone.

Co w przypadku małych przedsiębiorstw, które mogą nie mieć wystarczających środków, aby opłacić pracowników. Kaczyński zaznaczył, że nie będą one bankrutować, jeżeli odpowiednio przygotują się do nowych zasad i rzeczywistości. Mają na to kilka lat i szanse na rozwój.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.