Allegro wprowadza darmowe dostawy kurierem [Allegro Smart]

Allegro wprowadza darmową dostawę kurierem w działającej od sierpnia 2018 roku opcji Allegro Smart. Usługa dostępna za roczną opłatą 49 zł, natomiast miesięczny koszt to kwestia 9 zł. Co jeszcze, zanim się zdecydujemy na opłaty, można wypróbować 30-dniowy okres próbny. Szczegóły znajdziecie poniżej. 

Allegro wprowadza darmowe dostawy kurierem [Allegro Smart]

Ta informacja powinna ucieszyć użytkowników, którzy zdecydowali się na opcję Allegro Smart. Usługa dostępna jest w dwóch wersjach. Jeżeli zdecydujecie się na abonament roczny, zapłacicie 49 zł, natomiast miesięczny to łączna wartość 9 złotych. Ale to nie ta wiadomość, która powinna ucieszyć was najbardziej, gdyż Allegro Smart zaproponowało darmowe dostawy kurierem.

ZOBACZ TAKŻE: NETFLIX RATUJE KINO W NOWYM JORKU

Aby z tego skorzystać, wystarczy zrobić zakupy za minimum 100 złotych. Dodatkowo, darmowa dostawa obowiązuje również w przypadku odebrania przesyłek w odpowiednich punktach. Wtedy koszt zakupów to minimum 40 złotych.

Francois Nuyts, CEO Allegro poinformował, iż „na początku tygodnia promocji Black Week i chwile przed szczytem zakupów na święta Bożego Narodzenia, wprowadzamy darmowe dostawy kurierem w Allegro Smart”. Dodał również powód takiej decyzji, co z pewnością zainteresuje użytkowników:

Dlaczego? Chcemy przekonywać Polaków, że kupowanie w internecie, a szczególnie na Allegro, to dobra alternatywa dla tradycyjnych zakupów, pozwalająca oszczędzać czas i pieniądze. Ważną częścią doświadczenia zakupowego w internecie jest dostawa. Nasi klienci oczekują szybkich i przewidywalnych dostaw i chcą wiedzieć gdzie aktualnie znajduje się jadąca do nich przesyłka. To dlatego dostawa kurierem jest bardzo popularna wśród polskich klientów. Wprowadzamy więc darmowego kuriera i spodziewamy się, że w ten sposób zachęcimy do zakupów na Allegro nowych a obecni będą kupować więcej korzystając z nowej usługi. Przewidujemy, że dodanie kuriera do Allegro Smart zwiększy tę liczbę nawet o 50 procent

Usługa cieszy się podobno sporym zainteresowaniem, gdyż zanotowano wzrost liczby transakcji aż o 37%. Wprowadzona opcja darmowej dostawy może dodatkowo pomóc w zwiększeniu transakcji.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.