39 ciał w ciężarówce w Anglii – kierowca przyznaje się do winy!

39 ciał

39 ciał w ciężarówce w Anglii – kierowca przyznaje się do winy! Nieoczekiwany obrót nabrała sprawa, o której niezwykle głośno było jeszcze przed miesiącem. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się bowiem, że kierowca który mimo szybkiego zatrzymania przez policję wydawał się być niewinny, w końcu przyznał, że brał udział w przemycie osób. Nie bierze jednak na siebie odpowiedzialności za śmierć wielu Wietnamczyków.

39 ciał w ciężarówce w Anglii – nowe fakty w sprawie! Kierowca przyznał się do winy

Powraca temat, który elektryzował cały świat jeszcze w zeszłym miesiącu. Mianowicie chodzi o makabryczne odkrycie z przemieści Londynu, gdzie w naczepie ciężarówki-chłodni znaleziono ciała aż 39 osób. Okazało się, że byli to Wietnamczycy – 31 mężczyzn oraz 8 kobiet. Wśród nich znalazło się aż 10 nastolatków, w tym dwóch 15-letnich chłopców. Policja natychmiast wszczęła śledztwo, a jednym z głównych podejrzanych automatycznie stał się kierowca feralnego tira. Ten jednak początkowo umywał ręce przed wzięciem na siebie odpowiedzialności. Pojawiały się informacje, że mógł nie wiedzieć, co tak naprawdę znajdowało się w jego naczepie. Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła, a 25-letni Irlandczyk przed sądem przyznał, że brał udział w przemycie osób.

ZOBACZ TAKŻE: „PSY 3. W IMIĘ ZASAD” – ZOBACZ OFICJALNY ZWIASTUN, KTÓRY DZIŚ POJAWIŁ SIĘ W SIECI!

Zatrzymani nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale także w Wietnamie

Jak się okazuje, 25-latkowi z Irlandii który prowadził ciężarówkę, postawiono ogromną ilość zarzutów, jednak ostatecznie do 41 z nich się nie przyznał. Chodzi między innymi o zarzut zabójstwa 39 osób, z którym kierowca nie chce się zgodzić.

Kolejne przesłuchanie Maurice Robinsona ma odbyć się za nieco ponad dwa tygodnie – mianowicie 13 grudnia. Sprawa jednak nabiera na prędkości, a policja oraz śledczy są coraz bliżej rozwikłania całej zagadki. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom funkcjonariuszy udało się zatrzymać już kilkanaście osób, które mogły mieć spory udział przy organizacji nielegalnego transportu osób. Część z nich pochodzi z Wietnamu. Prawdopodobnie chodzi o większą zorganizowaną grupę, która trudniła się właśnie nielegalną imigracją.

25-letni kierowca miał przyjąć sowitą zapłatę za pomoc w transporcie Wietnamczyków. Do tego zdecydował się przyznać.

źródło zdjęcia: nytimes.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.