Węgiel aktywny do wybielania zębów? Sprawdź przepis i opinie

Nic nie dodaje tak uroku jak piękny, biały uśmiech. Czy można zadbać o niego w domu? Oprócz podstawowej pielęgnacji istnieje dodatkowy sposób na dbanie o uzębienie. Węgiel aktywny do wybielania zębów posłuży do tego jak znalazł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać przygotować tą mieszankę samemu to artykuł dla Ciebie!

Węgiel aktywny na zęby przepis

Jeśli chcesz stworzyć własnoręcznie ten specyfik, będziesz potrzebować tylko kilku składników. W węgiel aktywny zaopatrzysz się w aptece lub drogerii kosmetycznej. Koszt opakowania wynosi około 5 złotych. Za taką cenę dostępnych jest zazwyczaj około 30 tabletek. Następnie należy je rozkruszyć. Niewątpliwie w tej roli najlepiej sprawdzi się moździerz. Inna opcją jest zakup kapsułek, w których jest gotowy proszek. Kolejnym składnikiem jest olej kokosowy. Należy go podgrzać, a później wymieszać z czarnym specyfikiem. Idealne proporcje to łyżka oleju i 3 kapsułki węgla aktywnego. Przygotowany produkt nabieramy na szczoteczkę i nakładamy na zęby jak zwykłą pastę.

 

Węgiel aktywny – wybielanie zębów efekty

Jego głównym zadaniem jest usuwanie osadu powstałego na przykład przez kawę lub inne barwione napoje. Osoby palące papierosy równie często i chętnie korzystają z jego właściwości. Wiele ludzi, którzy zdecydowali się na ten eksperyment widzi efekty już po pierwszym zastosowaniu. Kolejnym atutem jest to, że nie sprawia problemów przy zmywaniu. Dotyczy to zarówno jamy ustnej, jak szczoteczki i umywalki.

Pasta z aktywnym węglem opinie

Co do opinii dotyczących jego działania są one podzielone. Jak już wyżej wspomnieliśmy, u jednych efekty są widoczne niemalże od razu, u drugich stosowanie takiej formy wybielania nie przynosi większych efektów. Dzieje się tak ponieważ zależy to od naturalnego koloru naszych zębów. Mianowicie  węgiel aktywny nie przenika przez szkliwo i usuwa przebarwienia jedynie powierzchowne. Nie pomoże on także w usunięciu kamienia nazębnego.

Węgiel aktywny do wybielania zębów

Na rynku znajdziemy wiele gotowych produktów przeznaczonych do wybielania zębów, w których skład wchodzi właśnie węgiel aktywny. Jednakże skorzystanie z gotowej oferty wiąże się z większymi kosztami, jakie będziemy musieli ponieść. Mianowicie ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Pewnym jest, że użycie zarówno gotowych produktów i własnoręcznie stworzonej mieszanki nie wpłynie niekorzystnie na uśmiech. Tak więc najlepiej samemu przekonać się, jak węgiel aktywny zadziała na nasze zęby!