Polskie talerze z otrąb pszennych robią furorę również za granicą!

Okazuje się, że polskie talerze z otrąb pszennych robią furorę nie tylko w naszym kraju. Za granicą również cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak wiadomo, ekologiczne rzeczy mają na celu poprawę sytuacji na ziemi, związanej z nadmierną produkcją plastiku.

 

Eko talerze

Takie rozwiązanie to świetna alternatywa dla większości naczyń jednorazowych wykonanych na przykład z plastiku czy papieru. Czas rozkładu plastiku jest przerażająco długi a problem zaśmiecania nim oceanów, plaż ciągle rośnie. Na szczęście coraz częściej ludzie walczą z tym problemem. Dlatego cieszy nas fakt, iż polska firma rozpoczęła produkcję naczyń, w których skład wchodzą głównie otręby pszenne.

Co ciekawe, rozkładają się w przeciągu 30 dni. Jeżeli chodzi o plastik, zajmuje mu to znacznie więcej czasu, co jak pisaliśmy wcześniej, jest szkodliwe dla środowiska. I chyba najlepsza część. Mianowicie jak zjemy swój posiłek, talerze też można zjeść. Możemy się również podzielić nimi z naszymi zwierzakami.

Do talerzy, sztućce

Noże i widelce również są wykonane z tego samego materiału. Dodatkowo przeprowadzono specjalne badanie, które potwierdziły, że owe sztućce i polskie talerze można używać do dań gorących i zimnych. Śmiało można je zabrać na festiwal, przyjęcie urodzinowe czy inne tego typu imprezy. Produkcją i sprzedażą zajmuje się firma Biotrem.

Produkty można kupić w Polsce jak i w sklepach za granicą.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.