Siemię lniane: właściwości, gdzie kupić, cena, odchudzanie

Właściwości tych brązowych nasion zna bardzo wiele osób. Nasiona lnu ułatwiają odchudzanie, odżywiają włosy i pomagają w dolegliwościach żołądkowych. Siemię lniane: właściwości, gdzie kupić nasiona, przyrządzanie, wpływ na organizm.

Siemię lniane: właściwości, gdzie kupić, jak stosować, cena

Nasiona lnu słyną ze swoich dobroczynnych właściwości. Co prawda na efekty trzeba poczekać dłużej, jednak są one zdecydowanie warte tego czasu. W siemieniu lnianym znajduje się duża porcja błonnika, który zapewnia uczucie sytości. Czy siemię lniane można pić na noc? Okazuje się, że nie ma ku temu przeciwwskazań. Siemię lniane tworzy kisiel po zalaniu wodą. Gdzie kupić siemię lniane? Warto początkowo wiedzieć, że występuje ono w dwóch postaciach: nasiona mielone i całe. Zalecany jest zakup całych nasion, ponieważ mielone wytracają część właściwości podczas procesu przyrządzania. Cena za większą paczkę nie powinna przekraczać 20 złotych, nasiona znajdziemy w sklepach zielarskich, aptekach, a także supermarketach.

Siemię lniane: odchudzanie, wpływ na włosy, na zaparcia

Siemię lniane ma świetny wpływ na włosy i paznokcie. W tym celu nasiona stosowały już nasze babcie! Siemię lniane i odchudzanie również idą w parze. Wszystko to przez bogatą obecność błonnika, który zapewnia uczucie sytości przez długi czas po posiłku, który eliminuje problem podjadania. Len to także lek na zaparcia i inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Nasiona przyrządzone w formie kisielu działają jak osłona dla żołądka.

Siemię lniane: jak przyrządzić?

Istnieją dwa sposoby na przyrządzanie siemienia lnianego. Pierwszy z nich polega na zalaniu gorącą wodą całych nasion, drugi natomiast zmielonych. Siemię lniane powinno być mielone bezpośrednio przed spożyciem! Zmielone nasiona siemienia lnianego są lepiej przyswajalne dla naszego organizmu. Powstały po kilku godzinach kisiel możemy spożyć bez dodatków, ale nie ma przeszkód aby wzbogacić jego smak. Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania siemienia lnianego? Zdecydowanie należy zachować ostrożność w stosowaniu nasion lnu biorąc leki rozcieńczające krew, a także obniżające cholesterol.

Źródło zdjęć: healthline, bbcgoodfood