2 część dokumentu braci Sekielskich już w tym roku!

Jeszcze niedawno miała miejsce premiera dokumentu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Milionowe odsłony w serwisie Youtube, liczne opinie i przede wszystkim wsparcie od dziennikarzy, ludzi związanych z kinem, mediami. To przełomowy moment, który z pewnością zwrócił większą uwagę na problem pedofilii w Kościele. 2 część dokumentu braci Sekielskich już w tym roku. 

Tylko nie mów nikomu część 1

Pierwsza część dokumentu odniosła niesamowity sukces. Przez niecały miesiąc obejrzano go aż 22 mln razy. To z pewnością ogromne osiągnięcie. Trafił on do sporej grupy osób, media podają nawet informację, że obejrzano dokument w Watykanie. Patrząc na poruszaną tematykę, jeżeli trafiło to aż tam, można mówić o globalnym sukcesie.

Tylko nie mów nikomu druga część

Tomasz Sekielski podał informację, że premiera drugiej części może odbyć się już w październiku tego roku. A to za sprawą zebranego materiału i trwających zdjęć. Są to solidne informacje. Dziennikarz dodał informację, że ten termin nie jest w ogóle zagrożony. Natomiast tematyka dokumentu jest wszystkim dobrze znana. Sprawy te dotyczą dawnych wykroczeń jak i tych bardziej aktualnych. Jednak o tych sprawach dopiero w tych czasach otwarcie się rozmawia, wcześniej nikt nie chciał podjąć się tego tematu. Podejście ludzi było zupełnie inne, co sprawia, że ujawnienie tych faktów zwiększyło świadomość Polaków.

Kolejny film Sekielskiego

We wcześniejszych artykule, pisaliśmy o kolejnym filmie Tomasza Sekielskiego. Możecie go znaleźć tutaj. Będzie on dotyczył kolejnej afery, a mianowicie SKOK-ów. Okrzyknięto to największym oszustwem finansowym, dlatego to kolejny krok, aby ujawnić fakty afer w naszym kraju.

Poniżej wywiad, w którym Tomasz Sekielski opowiada o dokumencie Tylko nie mów nikomu.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.