Olej z opuncji figowej – [zastosowanie, właściwości,opinie]

Olejowanie włosów czy ciała już jakiś czas temu stało się w naszym kraju bardzo modne. A to między innymi ze względu na brak chemii w tych produktach. Ludzie stawiają aktualnie na produkty i kosmetyki naturalne, dlatego przedstawiamy wam olej z opuncji figowej. Sprawdź jakie ma zastosowanie i działanie. 

Olej z opuncji figowej zastosowanie

Dużym plusem olejku jest jego naturalne pochodzenie, co oznacza, że w składzie nie znajdziemy chemikaliów. Dlatego nadaje się on do każdego typu skóry i nie powinien uczulać. Powszechny w świecie kosmetyków. Co ciekawe, bardzo łatwo przygotować na przykład płyn micelarny z jego udziałem. Wystarczy wymieszać olej z kwasem hialuronowym. Sprawnie poradzi sobie z codziennymi zanieczyszczeniami. Wiele firm kosmetycznych ma w swojej ofercie kosmetyki z dodatkiem oleju z opuncji.

Śmiało można go dodać do kremu nawilżającego. Wzmocni on dodatkowo jego działanie i sprawi, że dostaniemy więcej właściwości. Oprócz twarzy, warto zastosować go do włosów. Chodzi o wspomniany już wcześniej proces olejowania. Wystarczy kilka jego kropli nałożyć na dłonie i równomiernie rozprowadzić na całej długości włosów.

Olej z opuncji właściwości działanie

Olej otrzymuje się z nasion opuncji figowej. Znany ze swoich pielęgnacyjnych właściwości. Zawiera między innymi kwas linolowy omega-6, dzięki któremu działa na skórę wzmacniająco. Dzięki niemu przyspieszony jest proces regeneracji błony lipidowej, dbając o odpowiednie nawodnienie. Dodatkowo gojenie ran również przebiega szybciej. Olej z opuncji dodawany jest też do kosmetyków przeciwzmarszczkowych, gdyż skóra po nim jest bardziej elastyczna. To jednocześnie zasługa zawartej w nim witaminy E.

Znany jest również w regulowaniu pracy gruczołów łojowych.

Stosowanie tego naturalnego kosmetyku jest już coraz bardziej popularne i zbiera on większość pozytywnych opinii. Używaliście go kiedyś?

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.