Pomysł na lunch box. Oto 3 pyszne i zdrowe propozycje!

Dużo pracy, częste podróże, sport. I gdzie tutaj znaleźć czas na gotowanie? Często spotykanym problemem jest fakt, iż połączenie pracy i przygotowywanie posiłków to nie lada wyzwanie. A jak wiadomo, na codzienne jedzenie na mieście nie każdego stać. Pomysł na lunch box? Mamy przygotowane 3 propozycje, które łatwo i szybko przygotować. 

Nie zawsze można zjeść smacznie

Odnosząc się do ludzi podróżujących, pewnie nieraz mieliście sytuację, kiedy zatrzymaliście swój samochód przy zajazdach. Nie wrzucając wszystkich lokali do jednego worka, w większości na zdrowe i tanie jedzenie nie można liczyć. Schab w panierce, smażony na starym oleju plus zimne, „pyszne” ziemniaczki. Ceny nieadekwatne do poziomu dań, a przy okazji dochodzą nasze nerwy. A to nigdy podróży nie służy. Nie wspominając o zatruciach…

Lunch box przepis

Każdy ma swoje indywidualne preferencje żywieniowe. Dodatkowo zależy nam na różnorodności posiłków, ponieważ nikt nie lubi jeść ciągle tego samego! Szybko się to nudzi i można zrazić się przez to do wielu produktów na długi czas. Dlatego warto zdecydować się na przykład na zupę krem czy sałatkę z rukolą połączoną z warzywami z grilla. Świetnym pomysłem są produkty sezonowe, ponieważ są wtedy najlepsze w smaku i zawierają mniej chemikaliów.

Jak wiadomo, chcemy jeść ekologicznie, zdrowo. Mamy do dyspozycji coraz więcej produktów korzystnie wpływających na nasz organizm. Trzeba pamiętać o kilku zasadach, m.in. o dokładnym myciu warzyw i owoców. Nie wystarczy bieżąca woda. Eksperci zachęcają do moczeniu ich w wodzie z octem a następnie w wodzie z sodą. Kąpiele mają trwać kilka minut.

W filmiku poniżej, przedstawiamy 3 przydatne rozwiązania. Pomysł na lunch box. Szybko się to robi, jest smaczne i zdrowe! Te zestawy można śmiało wziąć do pracy, w podróż czy do znajomych na lunch. A to między innymi dlatego, że są zrobione w słoikach! W propozycjach: zupa tajska, warzywna oraz curry. Ślinka cieknie! Sprawdzajcie video, ponieważ znajdziecie tam sporo fajnych wskazówek.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.