Nieprawdopodobna wygrana! Zobacz ile kasy zgarnął Polak!

Ogromna wygrana

Nieprawdopodobna wygrana w Eurojackpot! Zwycięzca zgarnął ogromną kwotę. Co zrobić z takimi pieniędzmi? Od takiego dobrobytu można oszaleć!

Eurojackpot – ile to kosztuje?

Eurojackpot to popularna europejska gra liczbowa, która światło dzienne ujrzała w 2012 roku. Bierze w niej udział wiele państw ze Starego Kontynentu. Od 2017 roku wśród nich znalazła się Polska. To właśnie tutaj padła nieprawdopodobna wygrana w Eurojackpot.

Aktualnie rozgrywka odbywa się w 18 państwach. Pojedynczy zakład w Eurojackpot zwykle kosztuje 2 Euro, w Polce natomiast ta kwota wynosi 12 złotych i 50 groszy. Losowania mają miejsce w każdy piątek o godzinie 21:00 czasu wschodnioeuropejskiego.

Największe wygrane w historii

O tym, że w Eurojackpot można zgarnąć górę kasy, wie niemal każdy. Jednakże ile wynoszą poszczególne największe wygrane i gdzie one padały? Spieszymy z odpowiedzią!

Na pierwszym miejscu znajdują się 3 największe sumy zdobyte w loterii. Kwoty rzecz jasne podane są w Euro. I właśnie tym sposobem, na szczycie stawki plasują się wygrane z Czech, Niemiec a także Finlandii. Każda z osobna wynosi – bagatela – 90 milionów.

Na kolejnych pozycjach po raz kolejny spotykamy wspomniane wcześniej państwa. Druga znów jest Finlandia (blisko 87 milionów Euro) natomiast za nią znajdują się jeszcze raz Niemcy (prawie 85 milionów Euro).

Nieprawdopodobna wygrana w Polsce

O ogromnym szczęściu może mówić jeden z mieszkańców naszego kraju. Polak trafił bowiem najwyższą wygraną pierwszego stopnia. Padła ona nieopodal Łodzi – w powiecie piotrkowskim.

Ile wynosiła rekordowa wygrana w Polsce? Zwycięzca wzbogacił się o prawie 200 milionów złotych! Dokładna suma, jaką zgarnie obywatel naszego kraju wynosi bowiem 193 396 500 złotych. Daje to 45 milionów Euro.

Polak pieniędzmi musiał podzielić się z Niemcem – bo za naszą zachodnią granicą również padła najwyższa wygrana. W innym wypadku, mieszkaniec województwa łódzkiego wygrałby aż 90 milionów Euro!

Co zrobić z tak wielką kasą? Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Ta niewyobrażalna kwota sprawia jednak, że na samą myśl o niej można oszaleć!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.