Najzdrowsze zioła do picia. Czy masz je w swojej diecie?

Natura jest nieodłączną częścią naszego życia. Ziołolecznictwo jest znane już od dawna. Ludzie czerpią z dobrodziejstwa roślin, ponieważ wykazują właściwości lecznicze. Jakie więc są najzdrowsze zioła do picia? Napary ziołowe powinniśmy włączyć do naszej codziennej diety. Nie tylko będą ciekawym dodatkiem smakowym, ale także pomogą znam zwalczyć różne dolegliwości.

Jakie herbaty warto pić?

Nie wszystkie herbaty ziołowe można pić codziennie. Są takie napary, które należy spożywać tylko przez określony czas. Jednak natura obdarzyła nas takimi ziołami, które można bezpiecznie włączyć do swojego codziennego jadłospisu. Przykładem jest herbatka z pokrzywy. Zapewne kojarzy nam się przede wszystkim z parzącą rośliną, jednak kryje w sobie wiele cennych właściwości. Przede wszystkim pomaga nam oczyścić organizm z toksyn. Lekarze często ją polecają przy zapaleniu cewki moczowej. Najzdrowsze zioła do picia, czyli pokrzywa, działa również pozytywnie na wzdęcia i biegunki. Pomaga nam również w oczyszczaniu górnych dróg oddechowych. To świetna profilaktyka przed chorobami.

Jakie zioła pić na uspokojenie?

Chyba każdy z nas miewa nerwowe dni. Nic w tym dziwnego, przy obecnym trybie życia o nie nietrudno. Najlepszym sposobem na wyciszenie się, jest sięgnięcie po napar z melisy. Nie warto kupować aptecznych specyfików, jeśli natura podsuwa nam pod nos swoje nieszkodliwe zioła. Dodatkowo, melisa działa korzystnie na naszą witalność, a także wzmocnienie serca. Picie herbaty z melisy działa pozytywnie również przy infekcjach oraz przy alergiach.

Zioła do picia na odchudzenie

Każdy z nas chce zachować piękną figurę. Najzdrowsze zioła do picia nam w tym pomogą. Mięta będzie idealnym rozwiązaniem. Picie naparu z tej rośliny, pomoże nam w podkręceniu metabolizmu. Dodatkowo, jej zapach i smak zmniejszy łaknienie. Jeśli mamy ochotę na coś słodkiego, wystarczy że zaparzymy sobie miętową herbatę, a po wypiciu jej, chętka na słodycze minie! Działa również korzystnie na wszelkiego rodzaju dolegliwości żołądkowe. Niweluje wzdęcia, poprawia perystaltykę jelit, a także łagodzi ból brzucha.

Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć na temat ziołowych herbatek, zapraszamy was do obejrzenia filmu. Zobaczycie, jak malina czy dziurawiec pozytywnie wpływają na nasz organizm!

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.