Furioza – film o polskich kibolach. Premiera, zdjęcia, zapowiedź

Furioza ma być nowym polskim filmem o miejscowych kibolach. Informacja o nim gruchnęła już dziś i na ten moment nie wiadomo o nim zbyt wiele. Ukazały się natomiast zdjęcia z planu filmowego i już teraz można zobaczyć, jakie gwiazdy między innymi zagrają w ciekawie zapowiadającej się produkcji.

Furioza – fabuła

Furioza ma ukazać całą prawdę o polskich chuliganach. Przy okazji trzeba nadmienić, że pewną próbę ukazania przekroju kibicowskich społeczności podjęto w filmie Skrzydlate Świnie w reżyserii Anny Kazejak. Tym razem jednak wydaje się, że obraz będzie zdecydowanie mocniejszy, a być może także nieco sensacyjny. Przynajmniej na to wskazują zdjęcia i pierwsze informacje dobiegające z planu filmowego.

Powstający właśnie film ma ukazać świat, o którym większość nie ma pojęcia, a co więcej – jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Pojawią się w nim postacie ultrasów, chuliganów oraz związanych z nimi kobiet.

Jak podaje serwis moviesroom.pl, fabułą opierać ma się na realnych relacjach gangsterów, dziennikarzy a także agentów Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Furioza – data premiery

Mówi się, że Furioza ukazać powinna się już jesienią tego roku. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze jednak podana. Nie jest też wykluczone, że premierowe pokazy nieco przesuną się w terminie. Dystrybucją zająć ma się firma Dystrybucja Mówi Serwis. 

Furioza – obsada

W filmie zobaczymy kilka znanych film z polskiego kina. Kreacja bohaterów – jak widać choćby na przykładzie Mateusza Damięckiego – jest bardzo odważana i wpisująca się w przedstawiany tam klimat.

Poza wspomnianym Mateuszem Damięckim, w filmie zobaczymy między innymi: Mateusza Banasiuka, Weronikę Książkiewicz, Wojciecha Zielińskiego, Szymona Bobrowskiego, Łukasza Simlata, Janusza Chabiora, oraz Sebastiana Stankiewicza.

Furioza – reżyseria

Reżyserią zajmuje się Cyprian T. Olencki.

Furioza – galeria

Strona moviesroom.pl opublikowała także garść zdjęć z plany zdjęciowego filmu Furioza. Właśnie na nich można zobaczyć aktorów, którzy wcielą się w główne role. Duże wrażenie robi kreacja opisywanego wcześniej Mateusza Damięckiego. Charakteryzacje innych postaci także wskazują, że film może mieć bardzo gęsty klimat. To czy przypadnie do gustu widzów, okaże się jednak dopiero za parę ładnych miesięcy.

źródło zdjęć: moviesroom.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.