Mazury – co warto zobaczyć? Piękna kraina jezior! Sprawdź!

Mazury – co warto zobaczyć? Przez większość teren ten kojarzony jest z pięknymi, gęsto położonymi jeziorami. Warto jednak wiedzieć, że oprócz nich znajdzie się jeszcze kilka ciekawych miejsc! Zapraszamy do naszego zestawienia!

Co można robić na mazurach?

Mazury przede wszystkim słyną z jezior – stąd właśnie nazwa Kraina Jezior. Jest to ulubione miejsce wypoczynkowe wielu turystów. Kapitalne, niepowtarzalne krajobrazy, niezwykły klimat, obcowanie z naturą. Świetny kierunek, aby wybrać się pod namioty czy na kemping. Ludzie kochają tam pływać jachtem, opalać się, aktywnie spędzać czas. Zatrzymać można się także w hotelach. Poza tym wiele atrakcji, które opisujemy poniżej.

Polecane miejsca na mazurach

Jednym z polecanych przez turystów miejsc na mazurach z pewnością jest Wilczy Szaniec. Czymże zatem jest Wilczy Szaniec? To nic innego, jak główna kwatera Adolfa Hitlera w latach 1941-1944. Znajduje się ona 8 kilometrów na wschód od Kętrzyna. Miał tam miejsce nieudany zamach na Hitlera.

Podobnym miejscem jest Twierdza Boyen w Giżycku. Jest to niesamowita twierdza w kształcie gwiazdy, nazywana dumnie największą atrakcją mazur. Leży między dwoma dużymi jeziorami. Budowano ją w latach 1844-1856.

Mazury atrakcje dla dzieci

Dzieci nie zawsze będą zaciekawione historycznymi budowlami, które i tak robią przecież ogromne wrażenie. Aby im to wynagrodzić, warto udać się na Aquapark Tropikana. Znajduje się on w Mikołajkach i jest częścią słynnego hotelu Gołębiewski. Funduje on ogrom atrakcji dla małych pociech.

Poza tym ciekawą alternatywą może być Planetarium Olsztyńskie, które edukuje bawiąc. Znajduje się tam wiele ciekawych wystaw. Planetarium słynie z ciekawych wizualizacji i potrafi zaciekawić najbardziej wybrednych turystów.

Mazury gdzie warto pojechać

Ciekawą atrakcją z pewnością jest Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Znajduje się on w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Jest ogromny – obejmuje powierzchnię niemal 100 hektarów. Można zobaczyć tam naprawdę ciekawe miejscowe gatunki zwierząt. Miejsce zachwyca.

Nie należy też zapominać o Sanktuarium Święta Lipka. Znajduje się ono we wsi położnej na Pojezierzu Mrągowskim. To jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w całej Polsce.

źródło zdjęć: booking.com, wikipedia.pl, szelagowka.pl, polskieszlaki.pl, golebiewski.pl, noizz.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.