Masaż bańką chińską – co to jest i na czym polega?

Chcesz pozbyć się cellulitu? Masowanie skóry ud, brzucha czy pośladków może być skuteczniejsze dzięki bańce, która wytwarzając podciśnienie, wygładza skórę. Przeczytaj jak przeprowadzić masaż bańką chińską i co on w ogóle daje.

 

Co to jest?

Masaż bańką chińską opiera się na starożytnej medycynie chińskiej. Dlatego też sposób tego wykonywania nie jest przypadkowy. Wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek. Oprócz tego poprawia ich ukrwienie, zmniejsza skórkę pomarańczową i rozstępy. Masując się bańką chińską skutecznie pozbędziesz się cellulitu. To również sposób na rozluźnienie mięśni np. brzucha lub pleców, a także na poprawę perystaltyki jelit. Dodatkowo może być panaceum na uporczywy ból mięśni i kręgosłupa. Masaż bańką może być początkowo bolesny. Żeby zredukować ból, zacznij masaż od mniejszej bańki i stopniowo przechodź do większej.

Masaż bańką chińską

Przed masażem musisz oczyścić ciało. Najskuteczniej będzie jeśli weźmiesz prysznic. Następnie masowane miejsca posmaruj oliwką. Może to być czysta oliwka lub z dodatkiem kofeiny, l-karnityny, zielonej herbaty czy alg morskich. Preparat ułatwia płynne przesuwanie bańki po skórze. Co ważne, dopasuj rozmiar bańki do miejsca, w którym będziesz masować ciało i jednocześnie do wielkości swojej dłoni. Musisz ją mocno i wygodnie trzymać. Następnie musisz podgrzać bańkę w ciepłej wodzie o temperaturze około 40 stopni. Zanurz bańkę w wodzie, a następnie wyciągnij i szybko osusz. Żeby rozpocząć masaż musisz przyssać bańkę do skóry.

Jak długo się masować i jakie są przeciwwskazania?

Masaż bańką chińską, niezależnie od partii ciała powinien trwać od 15 do 30 minut. Najlepsze efekty uzyskasz wykonując masaż w odstępach 2 lub 3 dni. Najskuteczniejszą metodą jest przeprowadzenie serii około 10-12 zabiegów. Co ważne, nie należy wykonywać masażu u osób powyżej 80. roku życia, u osób posiadających żylaki i kobiet w ciąży.

Gdzie dostać bańkę?

Specjalne bańki do masażu kupisz w hurtowniach kosmetycznych, sklepach internetowych i niektórych aptekach. Możesz użyć baniek gumowych, a także bambusowych lub szklanych. Przeważnie sprzedawane są po kilka sztuk i mają różne rozmiary.

Podsumowując, masaż bańką chińską to jeden z najpopularniejszych masaży próżniowych wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Poza efektami typowo kosmetycznymi i wizualnymi wpływa także na poprawę stanu zdrowia i działa relaksująco. Dodatkowo możesz go wykonywać samodzielnie w domu.

Źródło zdjęcia: grudniewscy

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.