Kozieradka na włosy. Uratuj suche włosy latem. Zobacz koniecznie!

Latem jesteśmy w szczególności narażeni na wysuszanie włosów. Przez silne działanie promieni słonecznych, nasze kosmyki zaczynają się plątać, łamać, ale przede wszystkim robią się suche. Sięgamy zatem po kosmetyki z drogerii, jednak i one nie przynoszą upragnionych efektów. Dlatego warto zastosować naturalne metody pielęgnacji, świetnym rozwiązaniem będzie kozieradka na włosy. Zobaczcie, jak ją stosować!

 

Kozieradka pospolita właściwości

Inna jej nazwa to koniczyna grecka. W ziołolecznictwie wykorzystuje się przede wszystkim jej nasiona. Sprawdza się nie tylko w kosmetyce. Wykorzystuję się ją również w celu: poprawienia perystaltyki jelit, wspomagania układu odpornościowego. Kozieradka hamuje wypadanie włosów, wspomaga ich porost, zmniejsza przesusz oraz odżywia cebulki włosa.

Kozieradka na włosy jak zrobić wcierkę?

Najlepsze efekty uzyskamy, kiedy będziemy ją aplikować bezpośrednio na skórę głowy. Dlatego najlepiej przygotować sobie domowej roboty wcierkę do skalpu. Potrzebujemy: 3 łyżki nasion koniczyny greckiej (kupimy w każdej aptece), 150 ml wrzątku, a także małą miseczkę. Do przechowywania tej mikstury wystarczy buteleczka z atomizerem. Możemy wykorzystać puste, ale dokładnie umyte, opakowanie po zużytym kosmetyku. Zmielone nasiona kozieradki zalewamy wrzątkiem i odstawiamy do zaparzenia. Po około 30 minutach możemy odcedzić naszą miksturę. Płyn przelewamy do pustej butelki i przechowujemy w lodówce maksymalnie 7 dni.

Kozieradka na włosy jak stosować?

Włosy rozczesujemy i dzielimy na pasma. Aplikujemy wcierkę bezpośrednio na skórę głowy i dokładnie w nią wcieramy. Robimy to dokładnie, pasmo po paśmie. Po skończeniu całego procesu, wykonujemy delikatny masaż głowy. To poprawi krążenie i przyspieszy rozprowadzenie się środka do cebulek włosa. Teraz owijamy głowę folią spożywczą i nakładamy czapkę. Możemy zostawić wcierkę na całą noc, a jeśli nie mamy takiej możliwości, to dwie godziny również powinny wystarczyć. Po upływie czasu, myjemy dokładnie włosy.

Kozieradka na włosy efekty

Jeśli będziemy stosować wcierkę regularnie, to po upływie 3 tygodni zobaczymy już pierwsze efekty. Najlepiej, kiedy taką kurację zastosujemy 3 razy w tygodniu. W celu zachowania rezultatu, powinniśmy aplikować kozieradkę na skórę głowy raz w tygodniu.

źródło zdjęcia: draxe

Aleksandra S.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Biologia Medyczna. Ma słabość do dobrego jedzenia, podróży oraz zwierząt.