Niedźwiedź grizzly oko w oko z turystami – zobacz szokujące wideo

Niedźwiedź grizzly oko w oko z turystami! Przerażające sceny odegrały się w Parku Narodowym Katmai na Alasce. Dwójka nowożeńców wybrała się tam w podróż poślubną w ramach miesiąca miodowego. Nie spodziewali się, że w pewnym momencie ich życie zawiśnie na włosku. Jednakże inteligentne i opanowane zachowanie zapobiegło ogromnej tragedii. Wszystko zdecydowali się opublikować w sieci – film ma być nauką, a zarazem przestrogą. Zobacz go!

Niedźwiedź grizzly oko w oko z turystami

Cała wycieczka do malowniczego Parku Narodowego Katmai na Alasce przebiegała jak należy. Młoda para korzystała z uroków czasu wolnego, ciesząc się własną obecnością na łonie natury. Nagle coś ich zaniepokoiło – chodziło o odgłosy, dobiegające z naprzeciwka. Sprawiały one wrażenie, jakoby coś poruszało się w ich kierunku. W istocie – tak właśnie było. Nie oczekiwali oni jednak, że ich oczom ukaże się potężny niedźwiedź grizzly. Całość zajścia można obejrzeć poniżej:

Inteligencja i opanowanie turystów

Wiele osób po zobaczeniu ogromnego, drapieżnego zwierzęcia, zwyczajnie by spanikowało. Warto jednak pamiętać, że w następujących okolicznościach należy zachować względny spokój i rozwagę. Każde ruchy muszą być przemyślane. Tak właśnie było w przypadku pary, która stanęła oko w oko z potężnym grizzly. Kobieta i mężczyzna bardzo ostrożnie zeszli z drogi niedźwiedzia, kładąc się w pobliskich krzakach. Ten z kolei nie miał powodów do niepokoju, wobec czego przeszedł obok turystów jak gdyby nigdy nic. Można sobie tylko wyobrazić, co w tym czasie czuła zagrożona atakiem grizzly para.

Niedźwiedź grizzly – jak się zachować? Co może grozić?

Spotkania z niedźwiedziami przeważnie nie należą do miłych przeżyć. Zwierzęta te bywają agresywne, są w końcu drapieżnikami. Fatalnym pomysłem będzie próba ucieczki – rozwijają one ogromne prędkości, nawet do 55 kilometrów na godzinę. W dodatku świetnie się wspinają, więc wejście na drzewo także nie będzie dobrym pomysłem.

Wydaje się, że najlepszą metodą w razie spotkania niedźwiedzia, jest zachowanie zbliżone do tego, które prezentuje para pokazana na filmie. Spokój, opanowanie, zero gwałtownych ruchów. Do tego należy doliczyć masę szczęścia, która była przy młodych turystach. 

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.